Tel: + 90 (216) 606 05 78 | Whatsapp: +90 539 262 12 01

İçerik etiketlendi: ‘mutluluk çubuğu nedir nasıl çalışır’

Mutluluk Çubuğu Takan BİYONİK ERKEKLER!

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Basın

Mutluluk Çubuğu Takan BİYONİK ERKEKLER! ile ilgili başlıklı konuda

BIYONIK PENIS NEDIR?

‘Biyonik penis’ sözcügü penil protezlerin kontrollü olarak uygulanan balonlu tipleri amaçlı kullaniliyor. Bu tip protezlerde hasta penis kasina bagli olarak penisini ence ve boyca kontrollü olarak istedigi civarı büyütebiliyor. Penis, iliski sonrasinda tamamıyla yumusak duruma getirilebiliyor.

30’lu yaslarda, iki kez açik kalp ameliyati geçiren genç bir hastasinin evlenecegini fakat sertlesme sorunu sebebiyle kritik sikintilar yasadigini ifade etti. Hastanin penis protez ameliyatina ihtiyaci oldugunu açıklandı. Penis protez ameliyatlari bundan önce Türkiye’de hiç uygulanmamisti. Ayrica Türkiye’de o dönem penis protezleri kolay değil yer alıyordu ve istedigimiz ölçülerde bir protezi yurt disindan bile getirtmek nihai derece güçtü. Neyse ki hastamiza uyumlu protezi bulmayi basardik! Protezi getirttikten daha sonra Türkiye’nin önce penis protezi ameliyatini büyük bir basariyla tamamladik. Hastamiz ameliyat sonrasindaki önce iliskisinde nihai derece sevinçli oldugunu ve partnerinin artik ona “biyonik adam” diye takilmaya basladigini coşkuyla belirtmisti.

Bu ameliyat, Türkiye’de cinsel tip anlaminda bir dönüm noktasiydi. Fakat önce penis protezi ameliyatlarina basladigimiz dönemde, hastalarimiza konuyu anlatmakta birçok zorluk çekiyorduk. O zaman meydana atilan “mutluluk çubugu” terimi hastalar tarafindan rahatlıkla benimsendi. Hakikaten de insanlari sevinçli eden, yasam kalitesini olumlu etkileyen, iliskiye giremedigi amaçlı depresyonda meydana gelen hastalarimizi bir daha yaşama baglayan bir ameliyat oldugu amaçlı, “penis protez” yerine “mutluluk çubugu operasyonu” terimini fazladan kullaniyoruz.

Mutluluk Çubuğu Takan BİYONİK ERKEKLER! Başlıgının yanında

Penis protez kimlere uygun?

Günümüzde sertlesme sorunun tedavisinde artik çogu zaman önce tercih olarak ilaçlara ve diger ameliyat disi yollara öncelik versek de, cerrahi girisimin gereken oldugu bir hasta grubu da yer alıyor. Bu hasta olanlarda diger tedavi alternatifleri basarisiz neticeler verdiginde veya bu tedaviler -kalp damar hastaligi gibi- baska bir saglik meseleninden dolayi uygulanamadiginda geriye tek seçenek olarak protez kaliyor. Bilhassa seker hastaliginin damar ve sinir uçlarinda yaptigi geriye dönüsümsüz hasarlar veya uzunca müddetli yüksek tansiyonun yarattigi damar sorunları ilaç veya enjeksiyon tedavilerini eksik duruma getirebiliyor. Yine bir takim nörolojik hastaliklar veya radikal operasyonlar sonucu olarak sinir hasari sebebiyle penise yeteri kadar uyaranlar gitmeyebiliyor. Organik kökenli sertlesme meselesiyle sonuçlanan bu vb hastaligi olanlarda da, tedavi seçenegi olarak penis protezleri kullaniyoruz.
Penis protez ameliyatlari temel olarak peniste sertlesmeyi saglayan odaciklarin (kavernöz cisimlerin) içerisine cerrahi müdahaleyle sertlesmeyi sağlamak eden bir çift protez yerlestirilmesiyle gerçeklestiriliyor. Protez, sertlesme meselenini tamamıyla tedavi etmekte ve yüz güldürücü neticeler sagliyor. Bu tedavi ile hastalar gençlik döneminde-kine benzer kalitede sertlesmelere sahip oluyor ve cinsel iliskiyi kolaylikla sagliyor. Penis protezleri vücudunuzda kalici oldugundan, cinsel isteginizin oldugu her zaman, cinsel iliskiyi (katılesme olup olmayacagi kaygisindan uzak) basariyla gerçeklestirebiliyorsunuz. Penis protezler, sıkı tercih yapildiginda, partnerinizle uyumlu olmanizi sagliyor, cinsel yasam kalitesini yükseltiyor.

Mutluluk Çubuğu Takan BİYONİK ERKEKLER! Konusundan ziyade

Kaç tipi var?

Penis protezleri yari katı, bükülebilir ve pompali olmak üzere genellikle üç gruba ayriliyor. Pompali protezlerin iki veya üç parçali alt tipleri de şuanki. Hangi tip protezin sizin amaçlı uyumlu olduguna doktorunuzla beraber hüküm verebilirsiniz. Doktorunuz; fiziksel, toplumsal ve psikolojik durumunuzu inceleyerek, esinizle de konustuktan daha sonra protezin tipiyle alakalı tekliflerini sunacaktir. Unutmayin, protez seçiminde altin standart, en kolay sekilde kullanabileceginiz protez tipini seçmektir. Elbette burada ameliyattan beklenti-leriniz ve protezi elle muayene edebilme yeteneginiz de mühimdir. Penisinizin büyüklügü, yapisal bir kusur olup olmadigi, Peyronie hastaligi benzeri egrilik yara-tan bir problem yasayip yasamadiginiz da protez seçiminde dikkate aliniyor.

Mutluluk Çubuğu Takan BİYONİK ERKEKLER!

Mutluluk Çubuğu Takan BİYONİK ERKEKLERAMELIYAT SONRASINDA SIZI NELER BEKLIYOR?

Genellikle ameliyat sonrasi iliski amaçlı 6-8 haftalik bir iyilesme çağı gerekiyor. Bazen bu zaman hastanin fiziksel kosullari iyilesme kabiliyetine paralel olarak daha kisa da olabiliyor. Hastalarimizla yaptigimiz görüsmelerde, protezin kullanim amacini ve seklini sıkı anlamis meydana gelen eşlerin ameliyat sonrasinda fazladan memnuniyet yasadigini görüyoruz. Dolayisiyla ameliyat önce hekiminizle beraber, seçilen protezin tipini ve çalisma seklini çok sıkı anlamis olmaniz sart! Yine gerçekçi beklentilere sahip olmaniz, cerrahinin olasi netice ve potansiyel komplikasyonlarini sıkı kavramaniz gerekiyor. Ayrica protezlerin geriye dönüsümsüz bir ameliyat oldugunu da unutmamalisiniz.

Bir yanlis:

“Beni degil, seksi arzuluyor”

Sertlesme sorunu yasayan erkekler penis protezler sayesinde esleriyle kaliteli ve tatminkar bir cinsel iliski yasayabilecekleri amaçlı sevinçli olsalar da, birçok hastamin esi bu seçenege önce basta sicak bakmiyor. Kadinlarin çogu esleriyle mekanik bir yardim alarak cinsel yasamak istemiyor, “Esim beni degil, seksi arzuluyor” diye düsünüyor. Oysa penis protezleri cinsel talep duymasina ragmen cinsel iliski amaçlı yeteri kadar sertlige ulasamayan hastalara uygulaniyor. Protezlerin cinsel istegi etkilemeyecegini bilmelisiniz. Bu protezleri cinsel yasaminizi güzellestiren ve tatminkâr duruma getiren bir yardimci olarak görmeli-siniz. Fakat bu konuda çeliski yasiyor ve karisik hisler içerisinde bulunuyorsaniz, ameliyat önce verilen protez egitimlerine ek olarak, ameliyat sonrasinda da danisma veya terapi destegi alinabilir. Böylece adaptasyon sürecini daha rahat atlatabilirsiniz.

Mutluluk Çubuğu Takan BİYONİK ERKEKLER! 

DISARIDAN FARK EDILIR MI?

Penis protezleri cinsel iliski sirasinda es ile hiçbir zorluk yaratmaz. Bilhassa pompali ve bükülebilir tip protezlerde, partnerinizin ona söylenmedigi takdirde fark etmesi güçtür. Disarida ise mayo ile oldugunuzda bile anlasilmaz.

GENÇ ERKEKLERDE DE KULLANILIYOR MU?

Penis protezlerini fazladan orta yas ve ileri yas grubuna uygulasak da genç seker hastalarina, dogustan anatomik yapi bozuklugu olanlara, travma geçirenlere ve bunun için benzer organik problemler yasayan gençlere de bu uygulamayi yapiyoruz.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Cinsel İsteksizliğe Çözüm Olur Mu ? (Video)

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Mutluluk Çubuğu

Cinsel İsteksizliğe Çözüm Olur Mu ? Videosu

Cinsel İsteksizliğe Çözüm Olur Mu ? sorusunun cevabı Cinsel ilişkiyi gerçekleştirmek için gerekli olan dört faktör vardır.Bunlardan birisi Cinsel istek ikincisi penisin sertleşmesi daha sonrada boşalma ve orgazm fazları dönemleri. Penis protezi bu fazlardan sadece ereksiyon yani sadece penisin sertleşmesini gerçekleştiren bir  yardımcı alettir.

Cinsel isteği hiç bir şekilde olumlu yada olumsuz etkilememektedir. Dolayısıyla biz cinsel isteğin varlığında bir ilişi kurma arzusu olduğunda bir protezi çalışır hale getirerek kullanabiliriz.Sertleşme bozukluğu olan hastalarda psikolojik etkilenme ile kendini güvensiz hissetmenin yarattığı bir isteksizlik hali olabilir.İşte penis protezi yani mutluluk çubuğu takılan hastalar kendilerine yeniden güven kazandıkları için partnerlerine karşı kendilerini güvende hissetmenin doğurduğu bir cinsel arzu veya olağandan daha fazla bir cinsel istek duyabilirler. Bu şekilde dolaylı olarak mutluluk çubuğunun cinsel isteğe katkıda bulunduğunu söyleyebiliriz ama cinsel isteği arttırıcı bir alet  yada ajan olduğunu iddia edemeyiz.

Cinsel İsteksizliğe Çözüm Olur Mu ? sorusunun yanında Geriatrik yas grubundaki erkeklerde nörolojik, dejeneratif ve damar hastaliklarinin görülme sikligi ile paralel erektil disfonksiyon insidansi artmistir. Bu yüzden bu yas grubunda penil protez kullanma sikligi fazladir. Penil protez kisinin dünya konforunu artirirken, her çeşitli protezde oldugu benzeri birtakim komplikasyonlari eşliğinde getirir.

Mekanik bozulma en sik komplikasyon olsa da infeksiyon halen en korkutucu komplikasyon olmayi sürdürmektedir. Uzunca zaman hastanede yatma, diabetes mellitus, parapleji, spinal kord hasarli diger nörolojik hastaliklar ve immünyetmezlik durumlari protez infeksiyonu ve yayilma riskini artirmaktadir.

Protezde kolonize durumda olan infeksiyon faktörü protez materyali ile lokal, lenfojen, hematojen yöntemle baska organ ve yapilara yayilabilir.Yazimizda bu veriler isiginda protez infeksiyonuna sekonder gelisen bilateral septik artrit olgusunu tartismak istedik.

Üç parçali PPI, penoskrotal ve infrapubik yol ile yapilabilirken, 2 parçali penil protez uygulamasi yalnızca penoskrotal yoldan yapilabilmektedir. Infrapubik yoldan yapilan implantasyonlarda en sik karsilasilan komplikasyon dorsal sinir hasarlanmasidir. Bu komplikasyondan kaçinmak amaciyla; korporotomi yapilirken dorsal sinirin anatomik yapisina ve seyrine uyarı edilmelidir. Bunun Için karsilik, infrapubik girisim, protez rezervuarinin retropubik bölgeye emniyetli tek sekilde yerlestirilmesine olanak tanir.

Penoskrotal girisimlerde ise korpus kavernozum dilatasyonu tek sürü huzurlu ve konforlu yapilirken; protez rezervuarinin pubis simfizi üzerinden ‘körlemesine’ yerlestirilmesi nedeni ile mesane perforasyon riski bulunmaktadir. Bu komplikasyonun olusmamasi amaçlı, körlemesine yapilan bu manevra öncesi mesanenin üretral kateter yardimiyla bosaltilmasi gerekiyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Penis Protezi Nedir?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Mutluluk Çubuğu

Penis Protezi Nedir?

Penis Protezi ya da halk arasında bilinen adıyla mutluluk çubuğui cinsel ilişki için gerekli olan penis sertleşmesini doğal yolla gerçekleştiremeyen ve daha basit tedavilere cevap vermeyen erkeklerde uygulanan bir yapay penis modelinin vücut içerisine yerleştirilmesi operasyonudur.

Penis protezleri genellikle silikon alaşımlı materyallerden yapılamakta ve genelde her bir penis içinde var olan 2 süngersi haznenin içerisine yerleştirilmektedir.Dolayısıyla bir kişide penis protezi ameliyatı yapıldığı zaman 2 çubuk bir penis içine yerleştirilmektedir.

Penil protezinin bükülebilir sabit modelleri olduğu gibi normal halde yumuşak olan içine su dolduğunda hazır olan sert ve ilişkiye hazır bir penisi ifade eden modelleri de vardır.

Penis Protez Nedir?

Penis Protezi Nedir?

Penis Protez Nedir? Sorusunun cevabından ziyade
Empotans, kısacası cinsel temas anında erkek cinsel organının yeteri kadar sertleşmemesidir. Empotans çoğunlukla yaşamın 2.yarısında, 40-70 yaşlar arasında belirir ve bu yaşlardaki erkeklerin tahmini %50 sinde görülen, üstünde ciddiyetle durulması gerekli olan tek rahatsızlıktır. Iyileştirme edilmeyen ereksiyon bozuklukları yaşamın kalitesini de negatif olarak etkiler. Bundan dolayı ereksiyon sorunu meydana gelen bireyin öncesinde doktoruna istinaden vaziyetini tüm açıklığı ile anlatması tanı ve iyileştirme amaçlı atılacak önce adımdır. Bu konuda doktorunuz derdinizi anlatabileceğiniz en mühim kişidir, çünkü sorununuzun nedenini o bulacak ve iyileştirme yöntemini de o önerecektir.

Nedenler meydana gelen etkenler ve öneriler

Ereksiyon bozuklukları yaşam kalitesini negatif etkilediği benzeri bu bozukluğun arkasında bireyin fark etmediği, gizli kalmış farklı kritik tek huzursuzluk olabileceği amaçlı hepten pek önem taşır. Örneğin dolaşım bozuklukları, şeker rahatsızlığı, ruhsal rahatsızlıklar benzeri, kazalar ve ameliyatlar da ereksiyon bozukluklarına ne sebeple olabilirler. Fazla dozda sigara ve alkol ereksiyonu negatif etkiler.
Doktorunuz ereksiyon bozukluğunun nedenini belirledikten daha sonra sizlere çeşitli iyileştirme metotları önerecektir. Esas ne sebeple organik ya da ruhsal tek huzursuzluk ise öncesinde ona karşı iyileştirme anında başlanır. Tıbbi tedavinin yakınında gündelik alışkanlıklarınızdan ereksiyonu negatif etkileyen alışkanlıkların terk edilmesi gerekir.

Rastlanma Oranı

Ereksiyon bozuklukları 40-70 yaşlar içinde sık sık rastlanan tek vaziyettir şayet gündelik yaşantımızdaki stresler ve genel olumsuzluklar sebebiyle bu sorunu hayatını sürdüren birey yalnızca siz değilsiniz. USA da:40 yaş grubu erkeklerin %39 u
50 yaş grubu erkeklerin %48 i
60 yaş grubu erkeklerin %57 si
70 yaş grubu erkeklerin %67 si
olmak üzere yeryüzünde tahmini 100 milyon insanın ereksiyon sorunu vardır.Detaylı bilgi için tıklayınız.

Size En Yakın Doktor İletişim Formu – Size Hemen Geri Dönüş Yapacağız.

Ad Soyad (gerekli)

Telefon (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Şehir (gerekli)

İletiniz

Nerden Buldunuz (gerekli)

Kullanım Koşullarını kabul ediyorum.

siziarayalim

telefon
WHATSAPP HATTIMIZ AKTİF