İçerik etiketlendi: ‘mutluluk çubuğu nedir nasıl çalışır’

Mutluluk çubuğu takan BİYONİK ERKEKLER! (Vatan Gazetesi)

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Basın

Mutluluk çubuğu takan BİYONİK ERKEKLER!BİYONİK PENİS NEDİR?

‘Biyonik penis’ sözcüğü penil protezlerin kontrollü olarak uygulanan balonlu tipleri için kullanılıyor. Bu tip protezlerde hasta penis kasına bağlı olarak penisini ence ve boyca kontrollü olarak istediği kadar büyütebiliyor. Penis, ilişki sonrasında tamamen yumuşak hale getirilebiliyor.

Değerli hocamız, merhum Prof. Dr. Siyami Ersek beni 1985 yılında telefonla arayarak, 30’lu yaşlarda, iki defa açık kalp ameliyatı geçiren genç bir hastasının evleneceğini ancak sertleşme sorunu nedeniyle ciddi sıkıntılar yaşadığını söyledi. Hocamız hastasının penis protez ameliyatına ihtiyacı olduğunu belirtiyordu. Londra’da Institute of Urology’de yardımcı doktor olarak pek çok kez katıldığım penis protez ameliyatları daha önce Türkiye’de hiç uygulanmamıştı. Ayrıca Türkiye’de o dönem penis protezleri zor bulunuyordu ve istediğimiz ölçülerde bir protezi yurt dışından bile getirtmek son derece güçtü. Neyse ki hastamıza uygun protezi bulmayı başardık! Protezi getirttikten sonra Türkiye’nin ilk penis protezi ameliyatını büyük bir başarıyla tamamladık. Hastamız ameliyat sonrasındaki ilk ilişkisinde son derece mutlu olduğunu ve partnerinin artık ona “biyonik adam” diye takılmaya başladığını heyecanla belirtmişti.

Bu ameliyat, Türkiye’de cinsel tıp anlamında bir dönüm noktasıydı. Ancak ilk penis protezi ameliyatlarına başladığımız dönemde, hastalarımıza konuyu anlatmakta bir hayli güçlük çekiyorduk. O zaman ortaya atılan “mutluluk çubuğu” terimi hastalar tarafından kolayca benimsendi. Gerçekten de insanları mutlu eden, yaşam kalitesini pozitif etkileyen, ilişkiye giremediği için depresyonda olan hastalarımızı tekrar hayata bağlayan bir ameliyat olduğu için, “penis protez” yerine “mutluluk çubuğu operasyonu” terimini daha çok kullanıyoruz.

Penis protez kimlere uygun?

Günümüzde sertleşme sorunun tedavisinde artık çoğu zaman ilk tercih olarak ilaçlara ve diğer ameliyat dışı yöntemlere öncelik versek de, cerrahi girişimin gerekli olduğu bir hasta grubu da bulunuyor. Bu hastalarda diğer tedavi seçenekleri başarısız sonuçlar verdiğinde ya da bu tedaviler -kalp damar hastalığı gibi- başka bir sağlık sorunundan dolayı uygulanamadığında geriye tek seçenek olarak protez kalıyor. Özellikle şeker hastalığının damar ve sinir uçlarında yaptığı geriye dönüşümsüz hasarlar veya uzun süreli yüksek tansiyonun yarattığı damar problemleri ilaç veya enjeksiyon tedavilerini yetersiz hale getirebiliyor. Yine bazı nörolojik hastalıklar veya radikal ameliyatlar sonucunda sinir hasarı nedeniyle penise yeterli uyaranlar gitmeyebiliyor. Organik kökenli sertleşme sorunuyla sonuçlanan bu ve benzeri hastalığı olanlarda da, tedavi seçeneği olarak penis protezleri kullanıyoruz.
Penis protez ameliyatları basit olarak peniste sertleşmeyi sağlayan odacıkların (kavernöz cisimlerin) içine cerrahi müdahaleyle sertleşmeyi temin eden bir çift protez yerleştirilmesiyle gerçekleştiriliyor. Protez, sertleşme sorununu tamamen tedavi ediyor ve yüz güldürücü sonuçlar sağlıyor. Bu tedavi ile hastalar gençlik döneminde-kine benzer kalitede sertleşmelere sahip oluyor ve cinsel ilişkiyi kolaylıkla sağlıyor. Penis protezleri vücudunuzda kalıcı olduğundan, cinsel isteğinizin olduğu her an, cinsel ilişkiyi (sertleşme olup olmayacağı kaygısından uzak) başarıyla gerçekleştirebiliyorsunuz. Penis protezler, iyi seçim yapıldığında, partnerinizle uyumlu olmanızı sağlıyor, cinsel yaşam kalitesini yükseltiyor.

Kaç tipi var?

Penis protezleri yarı sert, bükülebilir ve pompalı olmak üzere genel olarak üç gruba ayrılıyor. Pompalı protezlerin iki veya üç parçalı alt tipleri de mevcut. Hangi tip protezin sizin için uygun olduğuna doktorunuzla birlikte karar verebilirsiniz. Doktorunuz; fiziksel, sosyal ve psikolojik durumunuzu inceleyerek, eşinizle de konuştuktan sonra protezin tipiyle ilgili önerilerini sunacaktır. Unutmayın, protez seçiminde altın standart, en pratik şekilde kullanabileceğiniz protez tipini seçmektir. Tabii burada ameliyattan beklenti-leriniz ve protezi elle kontrol edebilme yeteneğiniz de önemlidir. Penisinizin büyüklüğü, yapısal bir kusur olup olmadığı, Peyronie hastalığı gibi eğrilik yara-tan bir problem yaşayıp yaşamadığınız da protez seçiminde dikkate alınıyor.

AMELİYAT SONRASINDA SİZİ NELER BEKLİYOR?

Genellikle ameliyat sonrası ilişki için 6-8 haftalık bir iyileşme dönemi gerekiyor. Bazen bu süre hastanın fiziksel koşulları iyileşme kabiliyetine paralel olarak daha kısa da olabiliyor. Hastalarımızla yaptığımız görüşmelerde, protezin kullanım amacını ve şeklini iyi anlamış olan çiftlerin ameliyat sonrasında daha çok memnuniyet yaşadığını görüyoruz. Dolayısıyla ameliyat öncesinde hekiminizle birlikte, seçilen protezin tipini ve çalışma şeklini çok iyi anlamış olmanız şart! Yine gerçekçi beklentilere sahip olmanız, cerrahinin olası sonuç ve potansiyel komplikasyonlarını iyi kavramanız gerekiyor. Ayrıca protezlerin geri dönüşümsüz bir ameliyat olduğunu da unutmamalısınız.

Bir yanlış:

“Beni değil, seksi arzuluyor”

Sertleşme sorunu yaşayan erkekler penis protezler sayesinde eşleriyle kaliteli ve tatminkar bir cinsel ilişki yaşayabilecekleri için mutlu olsalar da, pek çok hastamın eşi bu seçeneğe ilk başta sıcak bakmıyor. Kadınların çoğu eşleriyle mekanik bir yardım alarak cinsel yaşamak istemiyor, “Eşim beni değil, seksi arzuluyor” diye düşünüyor. Oysa penis protezleri cinsel istek duymasına rağmen cinsel ilişki için yeterli sertliğe ulaşamayan hastalara uygulanıyor. Protezlerin cinsel isteği etkilemeyeceğini bilmelisiniz. Bu protezleri cinsel yaşamınızı güzelleştiren ve tatminkâr hale getiren bir yardımcı olarak görmeli-siniz. Ancak bu konuda çelişki yaşıyor ve karışık hisler içinde bulunuyorsanız, ameliyat öncesinde verilen protez eğitimlerine ek olarak, ameliyat sonrasında da danışma veya terapi desteği alınabilir. Böylece adaptasyon sürecini daha rahat atlatabilirsiniz.

DIŞARIDAN FARK EDİLİR Mİ?

Penis protezleri cinsel ilişki sırasında eş ile hiçbir zorluk yaratmaz. Özellikle pompalı ve bükülebilir tip protezlerde, partnerinizin ona söylenmediği takdirde fark etmesi güçtür. Dışarıda ise mayo ile olduğunuzda bile anlaşılmaz.

GENÇ ERKEKLERDE DE KULLANILIYOR MU?

Penis protezlerini daha çok orta yaş ve ileri yaş grubuna uygulasak da genç şeker hastalarına, doğuştan anatomik yapı bozukluğu olanlara, travma geçirenlere ve buna benzer organik sorunlar yaşayan gençlere de bu uygulamayı yapıyoruz.

CİNSEL TATMİN ARTAR

Penis protezleri ile ilişki için gereken sertlik sağlandığından hem erkek hem de partneri cinsellikten daha çok zevk alır. Hiç ameliyat yapılmamış gibi yaklaşım içinde olmanız ve ilişki öncesi romantik bir hazırlık dönemi yaşanmasına izin vermeniz de cinsel tatminin artması açısından çok önemlidir.

CİNSEL SAĞLIĞA İYİ GELEN 100 KALORİLİK 5 KIŞ MEYVESİ 

– Orta boy muz: İçerdiği bromelain ve potasyumla cinsel sağlığı destekleyen muzun 1 adetinde yaklaşık 100 kalori bulunuyor.

– Orta boy nar: Yaklaşık 100-150 kalori içeren nar, kolesterolü düşürüyor, içerdiği antioksidanlar ile sertleşmeye yardımcı olan nitrik oksidi artırıyor.

– adet kivi: Bolca C vitamini içeren kivi kanı da incelterek, kan akışını destekliyor. 1 adet kivide yaklaşık 50 kalori var.

– avokado: Sinir iletimi ve strese dayanıklılık için gereken B vitaminlerinden zengin olan avokado cinsel sağlığa da iyi geliyor. Ancak dikkat, 1 orta boy avokado yaklaşık 250 kalori içeriyor.

– adet greyfurt: Kılcal damarlardaki kan dolaşımını hızlandıran greyfurtun 1 adetinde 50 kalori var. Fakat bazı ilaçların -örneğin kan sulandırıcılar ve bazı antibiyotikler- karaciğerdeki metabolizmasını etkileyipkan seviyelerini değiştirebiliyor!

Kaynak.

http://pazarvatan.gazetevatan.com/haberdetay.asp?hkat=1&hid=19765

Cinsel isteksizliğe çözüm olur mu? (Video)

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Mutluluk Çubuğu

Cinsel ilişkiyi gerçekleştirmek için gerekli olan dört faktör vardır.Bunlardan birisi Cinsel istek ikincisi penisin sertleşmesi  daha sonrada boşalma ve orgazm fazları dönemleri. Penis protezi bu fazlardan sadece ereksiyon yani sadece penisin sertleşmesini gerçekleştiren bir  yardımcı alettir. Cinsel isteği hiç bir şekilde olumlu yada olumsuz etkilememektedir. Dolayısıyla biz cinsel isteğin varlığında bir ilişi kurma arzusu olduğunda bir protezi çalışır hale getirerek kullanabiliriz.Sertleşme bozukluğu olan hastalarda psikolojik etkilenme ile kendini güvensiz hissetmenin yarattığı bir isteksizlik hali olabilir.İşte penis protezi yani mutluluk çubuğu takılan hastalar kendilerine yeniden güven kazandıkları için partnerlerine karşı kendilerini güvende hissetmenin doğurduğu bir cinsel arzu veya olağandan daha fazla bir cinsel istek duyabilirler. Bu şekilde dolaylı olarak mutluluk çubuğunun cinsel isteğe katkıda bulunduğunu söyleyebiliriz ama cinsel isteği arttırıcı bir alet  yada ajan olduğunu iddia edemeyiz.

Aşağıda penis protezinin nasıl sertleştiğini anlatan video mevcuttur.

AMS 700 Penis Protezi (Penil Implant) Animasyonu – Vimeo

AMS 700 Penis Protezi (Penil Implant) Nasıl İndirilir ve Kaldırılır? – Vimeo

Penis protezi nedir?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Mutluluk Çubuğu

Penis protezi (penil protez) ya da halk arasında bilinen adıyla mutluluk çubuğui cinsel ilişki için gerekli olan penis sertleşmesini doğal yolla gerçekleştiremeyen ve daha basit tedavilere cevap vermeyen erkeklerde uygulanan bir yapay penis modelinin vücut içerisine yerleştirilmesi operasyonudur.

Penis protezleri genellikle silikon alaşımlı materyallerden yapılamakta ve genelde her bir penis içinde var olan 2 süngersi haznenin içerisine yerleştirilmektedir.Dolayısıyla br kişide penis protezi ameliyatı yapıldığı zaman 2 çubuk bir penis içine yerleştirilmektedir.

Penis protezinin bükülebilir sabit modelleri olduğu gibi normal halde yumuşak olan içine su dolduğunda hazır olan sert ve ilişkiye hazır bir penisi ifade eden modelleri de vardır.

Penis Protezi Görseli

Size En Yakın Doktor İletişim Formu – Size Hemen Geri Dönüş Yapacağız.

Ad Soyad (gerekli)

Telefon (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Şehir (gerekli)

İletiniz

Nerden Buldunuz (gerekli)

Veri Paylaşım İlkeleri ve Kullanım Koşullarını kabul ediyorum.