Tel: + 90 (216) 606 05 78 | Whatsapp: +90 539 262 12 01

sgk

Cinsel Tatmin Artar

Ekleyen: Mutluluk Çubuğu Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Penis protezleri ile ilişki için gerekli olan sertlik sağlandığından hem tek erkek hem tek de partneri cinsellikten daha çok zevk alır. Hiç operasyon yapılmamış benzeri yaklaşım içerisinde olmanız ve ilişki öncesi romantik tek hazırlık çağı yaşanmasına müsaade vermeniz de cinsel tatminin çoğalması tarafından çok mühimdir.

Prostat Kanseri Ameliyatları Sonrası Cinsel Hayat

Prostat kanseri 50 yaş üstü erkeklerde en sık görülen kanser olmakla birlikte, kanserle alakalı taramaların da artmasıyla, teşhisinın daha erken evrelerde konulabilmesi ve tedavinin başlanması hastalığın kür oranlarında bariz artış sağlamış, bu da bilhassa daha erken teşhis ile birlikte hayat kalitesi değerleri üstüne eğilmeye itmiştir.

Erken aşama prostat kanserlerinde halen Radikal Prostatektomi(RP)en sık tatbik edilen tedavidir ve ABD’de yılda 50,000’in üstünde Radikal Prostatektomi operasyonu yapılmaktadır. Ve bu tedavi hayat kalitesini kritik şekilde bozan idrar kaçırma-üriner inkontinans ve sertleşmede bozulmaya-erektil disfonksiyona(ED) sebep olmaktadır. Yapılmış durumda olan çalışmalarda sertleşmede azalma, cinsel yaşamda bozulmanın hayat kalitesini en çok bozan faktör olarak meydana geldiği izlenmiştir(Arai et al).

Cinsel Tatmin Artar

Amorous couple

Prostat Kanseri Ameliyatlarından Hemen Ardından Sertleşme Sorunu Sık mı?

Penis sinirleri ve damarları, prostatın çok yakınından geçtiği için operasyon anında hasara uğrayabilir. Şuanki cerrahi tekniklerde gelişmeler(sinir koruyucu cerrahi), minimal invaziv yaklaşımlar, cerrahinin laparoskopi ya da robot ile yapılmasının getirdiği üstünlükler ise halen tartışmalıdır ve halen tedavi olan hastaların tahmini yarısı ( 16-86% ) sertleşme bozukluğu nedeni ile tedavi talep etmektedir.

Ameliyat Sonrası Sertleşmede Azalma Ne Sebeple Olur?

Ameliyat anında sertleşmeyi imkanı sunan sinirlerde yapısal hasar (Neurapraxia-sinir travması), sinir kesisi, koter kullanımına ilişkili sinirde ve damarlarda ısıyla hasar, peniste iskemiye-dolaşımda bozulmaya ne sebeple durumda olan damar hasarı ve operasyon anında penis kan dolaşımının bozulması, penis içerisinde sertleşmeyi imkanı sunan mekanizmalarda (veno-okluzif) bozulma ve düz kas hasarı ve cerrahi travma ile ilişkili lokal enflamatuar etkiler ameliyattan hemen ardından sertleşmede bozulma ortaya gelmesinde sorumludur.Daha detaylı bilgi için uzman çalışanlarımızdan ameliyat ve hastalık hakkında bilgi alabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.

Etiketler:, , , , , ,

Geri Bildirim gönder...

siziarayalim
telefon