Tel: + 90 (216) 606 05 78 | Whatsapp: +90 539 262 12 01

sgk

Penis Boyutu ve Erken Boşalma ile Penis Protezi İlişkisi

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Videolar

Penis Boyutu ve Erken Boşalma ile Penis Protezi İlişkisi

Penis Boyutu ve Erken Boşalma ile Penis Protezi İlişkisi 

Normal şartlarda penis boyunda küçülme olmaz. Fakat olması halinde çok az bir miktarda küçülme olabilir. Hasta penisinin sağlıklı olduğu durumdaki gibi normal hayatına devam edebilmektedir.

Penis Boyutu ve Erken Boşalma ile Penis Protezi İlişkisi 

Erkekte sertleşme sorunu varsa ve diğer tıbbi tedavilere cevap vermiyorsa penis protezi ameliyatı yapılabilir. Operasyon ardından cinsel yaşamlarına kaldıkları yerden devam edilebilir. Penis protezinin varlığının dışarıdan anlaşılmadığını, protezli erkeklerin cinsel hayatlarının protezsiz erkeklerden herhangi bir farkı yoktur. 2 tip penis protezi bulunuyor; biri bükülebilir protezler diğeri de şişirilebilir protezler başka bir deyişle pompalı olanlar. Her iki protezin işlevsel olarak birbirinden farkı yoktur. 2 protezi birbirinden ayıran özellik aralarında yalnızca fiyat ve konfor farkı olmasıdır. Bükülebilir penis protezleri şişirilebilirlerden daha ucuzdur.

Erkekte sertleşme sorunu varsa, birey sağlıklı cinsel ilişkiye giremiyorsa ya da penis sertliği cinsel ilişkiyi sürdürebilecek durumda değilse, penis protezi bu problemin tedavisindeki seçeneklerden birisidir. Penis protezi, penisin içerisine yerleştirilen silikon alaşımlı halk arasında (mutluluk çubuğu) olarak bilinen implantlardır. Bu hastalar, penis protezleriyle cinsel hayatlarına kaldıkları yerden sağlıklı kişiler gibi devam etmektedirler. Penis protezi sertleşme sorunlarının kalıcı çözümüdür. Ne var ki penis protezi erektil disfonksiyon tedavisinde diğer tedavilere cevap alınamayan hastalarda son çare olarak görülmelidir.

2 tip protez vardır. Biri bükülebilir protezler diğeri de şişirilebilir protezler başka bir deyişle pompalı olanlar. Şişirilebilir protezlerin de yeniden iki farklı tipi bulunuyor; iki parça ve üç parçadan oluşan şişirilebilir protezler olarak isimlendirilirler.

Her 2 tip protez de işlevsel açıdan eşdeğer düzeydedir. Ne var ki bükülebilir protezler şişirilebilir ya da diğer bir deyişle pompalı olanlara göre daha ucuz ve daha az konforludur. Şişirilebilir olanlar, daha pahalı fakat bükülebilir protezlere nispeten daha konforludur. Zira bükülebilir protezlerde kişiler bazen adaptasyon ve alışma sorunu yaşamaktadırlar, gerçi bu durum da bir kaç ay içerisinde ortadan kalkmaktadır. Özetleyecek olursak bu 2 protez türü aralarında işlevsel açıdan bir çeşitlilik yoktur. Çeşitlilik sadece konfor farkında ortaya çıkmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Penis Boyutu ve Erken Boşalma ile Penis Protezi İlişkisi

Penis Protez Sonrası Yaşam

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Videolar

Penis Protez Sonrası Yaşam Videosu

Penis Protez Sonrası Yaşam ile ilgili olarak Penis protezi takılan hastalarda iyileşme süresi kısadır ve rahat geçen bir dönemdir. Penis protezi olarak bilinen ve penis içerisine yerleştirilen silikon alaşımlı ve antibiyotik kaplı maddenin penis içersindeki dokuya yaptığı basınçtan doğan bir dolgunluk ve ağrı duygusu çoğunlukla bir kaç gün içerisinde azalır.

Bunun dışında bazen penis protezinin kök bölümünün makat bölgesine yakın bir yere kadar uzatılabileceği için sert yerlere oturmada güçlük yaşanabilir. Fakat bunlar kısa zamanda aşılabilecek sorunlardır ve zamanla normale döner. Şayet ameliyattan sonra enfeksiyon benzeri bir sıkıntı yaşanmazsa, 6 haftalık bir cinsel ilişkiden uzak kalma süresi omalıdır. Başka bir deyişle penisin ve protezin kullanılmaması gerekmektedir. 6 hafta sonra hasta tamamen normal bir cinsel hayata dönebilecektir. Bütün cerrahi operasyonlarda meydana geldiği gibi yapılmış olan penis protezi ameliyatından sonra da hastanın cerraha bir süre kontrole gitmesi gerekir. Bu kontroller tahmini olarak 2 aylık bir süreyi kapsar.

Hastaya 1.5 ayın sonunda cinsel ilişkiye girmesine izin verileceği için  bu süreye kadar yaşanabilecek herhangi bir sıkıntı olup olmadığı kontroller esnasında anlaşılabilmektedir. Bununla birlikte cerrah, kontrollerde rastgele bir enfeksiyon durumu olup olmadığını ya da vücudun protezi reddedip etmediğini anlayabilecektir.

Penis Protez Sonrası Yaşam

Penis Protez Sonrası Yaşam

Penis protezi ameliyatları sertleşme bozuklukları sorununun çözümüne kalıcı bir iyileştirme yoludur ve çoğunlukla sertleşme sorunu başladıktan 18-36 ay geçtikten sonra uygulanmaktadır. Şayet iktidarsızlık diğer tedavi yolları  ile iyileştirilemiyorsa, son çare olarak operasyonla penil protez penis içerisine yerleştirilir.

Farklı penil protez tipleri mevcuttur, Bükülebilir ve 2 ya da 3 parçalı şişirilebilir(pompalı) tipleri mevcuttur.

Teknolojik gelişmeler ile son derece doğal görünüme sahip, fonksiyon olarak ise hem kullanıcı hem de eşlerde memnuniyet derecesi yüksek, ameliyatı ve kullanımı son derece kolay ürünler olup sertleşme sorunu olan hastaların hizmetine sunulmuştur.Detaylı bilgi için tıklayınız.

Penis Protezi Tedavisinin Riskleri

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Videolar

Penis Protezi Tedavisinin Riskleri

Penis Protezi Kimlere Uygulanır?

Potansiyel riskleri ve protezden beklentiyi iyi kavramış hastalara uygulanabilmektedir. Diğer 1. ve 2. basamak tedavilere cevap alınamayan hastalara uygulanmaktadır. Fibrozis ve Peyroni rahatsızlığı olanlara uygulanmaktadır. Prostat kanseri tedavisi sonrasında sertleşmesi olmayanlara uygulanabilmektedir.

Penis protezinin ameliyatı ve işlevsel kullanımda görünümü

Erkeklerde sertleşme problemi ürolojik terminolojide, Erkeğin cinsel talebinin meydana gelmesine rağmen, doyurucu cinsel sertleşme için yeteri kadar sertliğe ulaşma ve bunu korumada başarısız olması hali olarak tanımlanır.

Penis Protezi Tedavisinin Riskleri

Penis Protezi Tedavisinin Riskleri

Penis Protezi

Mutluluk çubuğu tıp dilinde bilinen diğer adıyla penil protez sağlıklı ve güvenli bir cinselliğin sağlanması için kullanılmaktadır.
Penil protez sertleşme problemi meydana gelen erkeleri tedavi etmek amacıyla kullanılır. Bununla Birlikte, yaygın görülen peyronie rahatsızlığı tedavisinin ayrılmaz bir parçası olarakta kullanılmaktadır. Basit olarak anlatmak gerekirse penise sertlik sağlamak için cerrahi olarak uygulanan içi sıvı/akışkan ile dolu iki yapay silindirdir. Bu ürünler, 1973 seneninden itibaren kullanılmaktadır. 100 binlerce insana sağlıklı bir şekilde uygulanmıştır. Penil protezler, yarı-sert (malleable, noninflatable, nonhidrolik), mekanik ve şişirilebilir (inflatable, hidrolik) olarak üçe ayrılır.

Yarı-sert Protezler

Dış tabakasının altında metal ya da plastik bir tel vardır. Bu protezler penisin kanla dolan bölümünün içerisine yerleştirilen ve sürekli sertlik imkanı sunan bir çift parçadan oluşur. Penis sürekli sert haldedir, yumuşama olmaz. Denizde, plajda ve havuzda mayo giyerken saklamak zordur.

Şişirilebilir (Hidrolik) Protezler

Yeni modeller halen üretilmektedir. Bir çok saygın merkezde ve saygın Erektil Disfonksiyon kliniklerinde bu yeni modeller tercih edilmektedir. Şişirilebilir penil protezler (mutluluk çubuğu), silindirler, bir pompa ve bir rezervuardan meydana gelmesine karşın farklı kombinasyonlarda da monte edilebilir. Yeni penil protez modellerinden olan şişirilebilir penil protezler her geçen gün daha fazla hastaya uygulanmakta ve penisin enine ve boyuna büyümesine imkan sağlamaktadır. Kozmetik açıdan kuşkusuz en iyi sonuçlar elde edilmektedir. Dışarıdan ameliyat izi veya protezi belli edecek hiçbir belirti yoktur ancak şişirilebilir penil protezler pahalıdır.

Nelere Dikkat Edilir?

Psikolojik nedenlerle ilişkili olarak sertleşme sorunu meydana gelen hastalara protez takılması sakıncalı olabilmektedir. Bu durumdaki hastaların ilk önce psikolojik tedavi görmesi gerekmektedir. Eğer sertleşme sorunu devam ediyorsa üroloji doktoru ile beraber protez takılıp takılmayacağına karar verilmelidir. Penil protez operasyonunun potansiyel riskleri ve operasyondan beklentinin ne olması gerektiğini detaylı olarak  hastaya anlatılır. İşlemden bir süre önce hastandan operasyon onay formunu okumaları istenir. Hastalara uygulamanın öncesinde penisin uzunluğunun penisin anatomik yapısına göre 1-2 santim uzayabileceği yada kısalabileceğinin uyarısı yapılmaktadır. Bazı erkeklerde operasyondan sonraki bir kaç hafta süresince boşalmanın kolay olmayacağı ya da gecikmeli olabileceğine dair bilgilendirme yapılır. Ayrıca penis protezinin (mutluluk çubuğu) nasıl kullanılacağına dair anlatım yapılır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Penis Protezi Tedavisi Başarısı ve Uygulanma Sıklığı

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Videolar

Penis Protezi Tedavisi Başarısı ve Uygulanma Sıklığı Videosu

Penil Protez Nasıl Takılır?

Protez, cerrahi operasyonla penis içine konulur.

Kullanıcı protezi, operasyondan 4 – 6 hafta sonra kullanmaya başlayabilir.

Operasyonun süresi kullanılacak olan protezin türüne bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Penil protez operasyonlarının süresi, normal koşullarda, 40-120 dakika arasında olur.

Kullanıcı, operasyona girdiği aynı gün veya ondan sonraki gün taburcu olabilir. Taburcu olabilmek için, vücudun tepkileri (örneğin şeker hastalığı) dikkate alınır.

Kullanıcılara genel anestezi uygulaması yapılır. Bazı zamanlarda narkoz almaya müsait olmayan veya narkoz almak istemeyen kullanıcılara lokal veya rejyonel anestezi yapılır ve bu kullanıcılar uyutulmaz.

Penis protezi, penisin kan dolan bölgesine konulur. Böylelikle, penisin kan ile dolarak büyüyüp ve sert olma durumu takılan protez ile gerçekleşir.

Protezler, silikon alaşımı ve alerji yapmayan bir maddeden yapılmıştır. Aynı zamanda, kimi protezlerde sıvı veya hava, bazıları ise gümüşten bir tel içerir.

Penis protezlerininin ebatları, her kullanıcının penis büyüklüğüne bağlı olarak değişkenlik gösterir.
Penis protezleri son ancak kesin çözümdür. İktidarsızlık problemini % 95 oranla ortadan kaldırır.
Yaşam süresince tedavi sağlar ve geri dönüşü yoktur. Artık başka bir tedavi yapılamaz. Buna ihtiyaç da olmaz. Bazı ender durumlarda, protezlerde bir sorun olsa bile yenisi de aynı şekilde yerine konulabilir. Üretici firmalar tarafından protezlere 5 yıl boyunca garanti verilmektedir. Böylelikle protezi takan kullanıcı aksi bir olay yaşanmadığı sürece yaşam boyu kullanabiliyor.

Penis Protezi Ameliyatı ile ilgili konuyla ilgili bilmeniz gerekenler:

Protez tedavisinin ilk adımı nedir?

Hastanın genel sağlık durumunun iyi olması ve fiziksel bir engelinin bulunmaması gerekir. Hasta kişi, gerçekçi beklentilere sahip olmalı, mümkün derecede ve komplikasyonlarını kavramalı. Protezin cinsel isteklerini etkilemeyeceğini, bunun sadece cinsel birleşmeyi sağlayacak mekanik bir araç olduğunun şuurunda olmalı.

Penil protez kimlere uygulanır?

Sertleşme sorunlarında çoğunlukla operasyon dışındaki yollara öncelik verilir. Ancak cerrahi girişimin gerekli olduğu bir hasta grubu da vardır. Şeker hastalığının damar ve sinir uçlarında yaptığı hasarlar ya da uzun süreli yüksek tansiyonun yarattığı damar problemlerinde, ilaç ve enjeksiyon tedavisi eksik kalır. Nörolojik hastalıklar, bazı operasyonlar sonucu oluşan sinir yaralanmaları sebebiyle penise yeteri kadar uyarılar gitmeyebilir. Operasyon, temel olarak peniste sertleşmeyi sağlayan odacıklara cerrahi müdahaleyle bir çift protez yerleştirilmesidir. Protez, sertleşme meselenini tamamıyla tedavi eden, yüz güldüren tek yoldur. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir ve Nasıl Çalışırlar?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Videolar

Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir ve Nasıl Çalışırlar? 

Çeşitleri Nelerdir?

Mutluluk çubuğu olarak adlandırılan penis protezleri, temelde iki modelden oluşmaktadır. Bükülebilir ve şişirilebilir penis protezleri. Bükülebilir protezin avantajı, el mahareti, zihin ve zeka düzeyinin yüksek olmasını gerektirmemesidir. Zira bu protez penis gövdesi içerisinde devamlı olarak sert bir biçimde yer alır ve istenildiği zaman elle sert hale getirilerek cinsel ilişki kurulabilir. Bu avantajının yanında, teknolojisinin basit olması sebebiyle daha ucuzdur. Şişirilebilir modellerde ise, bireyin veya partnerinin dışarıdan farklılık göremeyeceği, kullanılmadığı süre son derece narin, doğal penis görünümünde olan, fakat istenildiği zaman pompalama mekanizmasıyla sertleştirilebilen bir penis protezi söz konusudur.
Bu protezlerin teknolojisi daha iyi olduğu için, maddi olarak daha çok maliyet gerektirmektedir. Bunun yanında mekanik arıza gibi veya su transferinden meydana gelen kanal tıkanıklıkları benzeri durumlarda tamir gerektiren sorunlar oluşabilir. Ancak protezlerin 5 yıl boyunca garantisi olduğundan sorun olduğunda değiştirilebilir. Dışarıdan fark edilememesi ise, önemli bir avantaj olarak gözükmektedir.

Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir ve Nasıl Çalışırlar?

Nasıl Çalışırlar?

Erektil disfonksiyon (sertleşme) problemin tedavisinde, ilaç tedavisinden sonuç alınmazsa son alternatif olarak penil protez önerilmektedir. Penil protezler iki çeşittir. Biri bükülebilen, devamlı sert olarak kalan protezler, diğeri pompalı, gerek duyulduğunda şişirilip sertleştirilen, cinsel fonksiyon olmadığında inik duruma gelebilen protezlerdir.
Sert kalan protezler 2 adettir, zira penis içerisinde de iki tane tüp vardır ve içerisi kanla dolmaktadır. Diyabet, sinir hastalıkları, yaralanma gibi nedenlerle kan o bölgeye olması gerektiği kadar gidemediği süre sertleşme olmamaktadır.

Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir ve Nasıl Çalışırlar?

Penis içerisindeki 2 tüp içine bu iki tane silikon blokları yerleştirilmektedir. Bu blokların sertliği yardımıyla ilişkiye girilebilir. İlişki ardından bu silikon bloklar bükülerek iç çamaşır içine yerleştirilir. Bu protezler ileride bir prostat veya idrar yolu cerrahisi gerek duyulduğunda sorun yaratabilmektedir. Maliyet açısından daha uygundur ancak hasta tarafından daha kullanışlı değildir.
Şişirilebilir protezlerin 2 parçalısı, 3 parça olanları vardır. Çoğunlukla bizim önerdiğimiz 3 parçalı olanlardır. Penis içine silikon bölüm yerleştirilir. Bir tarafta rezervuar vardır, mesanenin içine yerleştirilir, diğer tarafta pompası vardır ve bu da testis kenarına yerleştirilmektedir. Dıştan bakıldığında hiçbir biçimde penis protezi takıldığı anlaşılamaz.
Sönük olduğunda dıştan kabartı yapmaz ve belli olmaz. İlişki esnasında, ilişki öncesinde pompaya basarak penis protezi şişirilir ve tam bir seks yaşanabilir. Bu protezler maliyet olarak daha pahalıdır. Tahmini 1 – 1,5 saatlik tek bir ameliyatla penis içine yerleştirilirler. 2 gün civarı hastanede kalış süresi vardır. Enfeksiyon riskine karşın operasyon öncesi ve sonrası antibiyotik verilerek bu riskler sıfırlanmaya çalışılır.

Erkeklerde iktidarsızlık sebepleri, psikolojik iktidarsızlık tedavisi, penis protezi nedir, hangi vaziyetlerde penis protezi uygulanır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir ve Nasıl Çalışırlar?

siziarayalim
telefon