Tel: + 90 (216) 606 05 78 | Whatsapp: +90 539 262 12 01

sgk

Mutluluk Çubuğu Hangi Yaşlarda Uygulanır?

Ekleyen: Mutluluk Çubuğu Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Penis protez yerleştirilmesi, peniste sertleşme bozukluğu (erektil disfonksiyon) meydana gelen hastaların ilaçla tedavisinden fayda görmemesi durumunda uygulanır. Peniste sertleşme bozukluğu, erkek cinsel organının vajinaya girişini sağlayabilecek şekilde sertleşmemesi veya sertlik oluşsa dahi bu sertliğin sürdürülememesi olarak tanımlanır. Bu problem değişik şiddetlerde olmak üzere 40-70 yaş arasındaki erkeklerin %52’sinde görülmektedir. Ülkemizde ise hafif, ortada ve tam sertleşme bozukluğu görülme sıklığı toplam olarak yaklaşık % 70 olarak bulunmuştur. Yaşa göre değerlendirildiğinde ise 40-49 yaşları arasında % 50 olarak izlenen sertleşme bozukluğu sıklığı, 70 yaş ve üstünde % 95 olarak kaydedilmiştir.

Erektil disfonksiyon, damar sertliği, şeker hastalığı, yüksek tansiyon, koroner arter hastalığı, böbrek ve karaciğer yetmezliği benzeri hastalıklara, sinir sistemi, hormonal sistem ve damar sistemi hastalıklarına bağlı gelişebilir. Ayrıca yalnızca penise ait bir takim hastalıklar ve psikolojik sebeplerle de gelişebilir. Bir Takim yaralanmalar, operasyonlar, çeşitli ilaç ve madde kullanımı da sertleşme bozukluğuna sebep olabilir. Yaslanma, kronik hastalıklar ve sigara, sertleşme bozukluğu amaçlı bilinen başlıca risk faktörlerindendir.

Mutluluk Çubuğu Hangi Yaşlarda Uygulanır?

Mutluluk Çubuğu Hangi Yaşlarda Uygulanır

Mutluluk Çubuğu Hangi Yaşlarda Uygulanır?

Peniste tam sertleşememe şikayeti yer alan erkeklerde cinsel uyarı ile oluşan sertlik vajinaya giriş için yeteri kadar olmayabilir veya yeteri kadar olsa dahi kısa zamanda bu sertlik kaybolabilir. Bu problem altta yatan başka bir hastalığın belirtisi de olabilmektedir ve bu esas hastalığın seyrine göre problem artabilir. Bunun dışında bilhassa yaşla beraber problem artar. Sigara, sistemik hastalıklar (damarsal hastalıklar, şeker hastalığı, vb.), kolesterol yüksekliği, tansiyon yüksekliği benzeri etmenler de penis sertleşme bozukluğu için risk etkeni oluşturur ve hastalığın seyrini hızlandırır.

Sertleşme bozukluğu, ilaç tedavileri veya bir takım damar ameliyatları ile giderilemediğinde veya bu ilaçların veya ameliyatların sakıncalı olduğu veya yararlı olamayacağı eskiden tespit edilen vaziyetlerde penil protez yerleştirme ameliyatları yapılabilir. Bu Gibi bir ameliyat öncesi kan tetkikleri ile beraber penis kan akimini kesinleştirmek amaçlı Penil Renkli Doppler ultrasonografi tetkiki yapılır.Peyronie hastalığı denilen, peniste ele gelen sertlik ve peniste ağrı bulguları ile meydana gelen, sertleşme anında peniste eğrilik yapan hastalıkta eğer sertleşme güçlüğü başlamışsa penis içerisine enjekte edilen bir ilaçla özel bir test yapılabilir. Bu testin neticesi da protez yerleştirilmesi amacıyla tanısal olarak kullanılabilir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Etiketler:, , , ,

Geri Bildirim gönder...

siziarayalim
telefon