Tel: + 90 (216) 606 05 78 | Whatsapp: +90 539 262 12 01

Mutluluk Çubuğu Nedir?

Mutluluk Çubuğu Nedir cevabı ise Mutluluk çubuğunun tıbbi adı ‘penil protez’dir. Sertleşme sorunu ilaç tedavisiyle çözülemeyen erkeklerde, penise cerrahi müdahaleyle takılan bir araçtır.

Mutluluk çubuğu orta yaşı geçmiş erkekler dışında, genç erkeklere de uygulanabiliyor mu ?

Mutluluk Çubuğu; doğuştan anatomik yapı bozukluğu, travma, şeker hastalığı ve buna benzer organik faktörlere bağlı rahatsızlıklara sahip genç erkeklere de uygulanabiliyor.

Mutluluk Çubuğu Nedir Detayları

Erektil disfonksiyon, yani sertleşme güçlüğünün ilaçla tedavisi yaygın kullanım alanı bulmasına rağmen her hastada başarılı olamamaktadır. Bu durumda penise yapılan enjeksiyonlarla tedavi gündeme gelmektedir ki, bu da hastaların her zaman tercih ettiği bir yöntem değildir. Bunun sebebi de her ilişki öncesinde hastanın belli bir ilacı penisine enjekte etmek zorunda olması ve bu sırada ağrı hissetmesidir. Mutluluk Çubuğu Nedir sorusu ve önceki konu gibi bu ilk adım yöntemlerden fayda görmeyen hastalara önerimiz ise halk arasında mutluluk çubuğu olarak isimlendirilen penil protez uygulamasıdır. Bu operasyon sırasında normalde içine kan dolarak sertleşmeyi sağlayan kavernöz yapıların içine özel üretilmiş protezler yerleştirilerek peniste cinsel ilişkiye yetecek bir sertlik elde edilip cinsel birleşme temin edilir. Hastaya yerleştirilebilecek protezlerde malleable ve inflatable olmak üzere 2 tiptir. Malleable protezler içindeki helezon gümüş tel sayesinde bükülebilen protezlerdir. İnflatable olan tipler doğal olana en yakın olan şişirilebilir tip protezlerdir. Hasta bir pompa ile ilişki öncesi sertliği sağlayıp ilişki sonrasında da penisi sönük duruma getirebilir.

Mutluluk Çubuğu Nedir sorusundan ziyade Malleable protezlerin daha ucuz olduğu göz önüne alınıp hastanın ekonomik durumuna göre de tercih yapılabilir. İnflatable protezler, daha komplike olan yapılarından dolayı arıza yapmaya daha yatkın protez tipleridir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bilgilendirici mesaj:

Penil protezler kısmı SGK geri ödemesindedir. Kısmi SGK Geri Ödemesinde olan penil protezler hakkında daha detaylı bilgiler için bizimle iletişim sayfasından formu doldurarak iletişime geçebilir, SGK kısmi ödemesi hakkında detayları öğrenebilirsiniz. http://www.mutlulukcubugu.com.tr/iletisim

Yorum Sayısı (1)

  • Yasinist

    |

    Merhaba tedavi süreci ile ilgili korkularım vardı. Sürekli husursuzluk yaşıyordum. Mutluluk çubuğu ile ilgili doktoruma başvurdum. Kullandığım günden beri normal hayatıma artık devam edebiliyorum. Sevdiklerime daha çok zaman ayırabiliyorum.

    Teşekkür ederim.

Yorum özelliği kapalı

siziarayalim
telefon