Tel: + 90 (216) 606 05 78 | Whatsapp: +90 539 262 12 01

sgk

Mutluluk Çubuğu Sonrası

Ekleyen: Mutluluk Çubuğu Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Protez Kimlere Takılmaz?

İdrar yolu enfeksiyonu meydana gelen hastalara bu uygulama yapılmaz. Ereksiyon oluşturacak nörolojik nedenler ortadan kaldırılmadan operasyonu gerçekleştirmemiz olası değildir. Bununla Birlikte alerjik bünyesi olanlara da bu operasyonu yapamıyoruz. Çünkü bir alerjisi meydana gelen birey vücudabaşka madde kabul edemeyeceği amaçlı protezin takılması sakıncalı olabilir. Yaşı bir sürü ileri olanlara, 70?li yaşların ilerisinde olanlara bu protezi takmayı seçim etmiyoruz. Bununla Birlikte bireyin bu operasyonu olmadan öncesinde eşinin onayını almış meydana gelmesine özen gösteriyoruz. Şayet eşinin onayını almazsa operasyonu kabul etmiyoruz. Diyabetikse, kardiyolojik problemi varsa kardiyoloğunun onayını almadan operasyonu yapmıyoruz.

Mutluluk Çubuğu Sonrası

Mutluluk Çubuğu Sonrası

Mutluluk Çubuğu Sonrası ile ilgili konunun yanı sıra

Protez Ameliyatı Ne Kadar Sürüyor?

Hasta operasyona girdiği zaman dahi hastaneden çıkabilir. Ama yaşı ve başka beden fonksiyonları uyumlu değilse bir zaman yatırılır. Sözgelişi hasta kişi diyabetikse bir zaman hastanede muayene altında tutmak istenir. Operasyon gününden bir gece öncesinde akşam hastaneye yatan birey erken operasyon edilir. Ameliyathanede önce hasta kişi meydana gelmesine özen gösterilir.Çok duyarlı bir operasyon meydana geldiği amaçlı mikrop kapmaması tarafından bu şekilde bir uygulamaya sebep duyulur. Operasyon bir saat dolaylarında sürer ve genel anestezi yapılır. Bazen narkoz alamayacak durumda meydana gelen hastalara lokal anestezi de yapılabilir.

Riskleri Var mıdır?

Çok seyrek görülmekle birlikte protez tedavisi tamamıyla risksiz değildir. Belli Bir Süre idrar tutulması, enfeksiyon, vücudun protezi reddetmesi ve anestezi komplikasyonları, bir takım tiplerde protezin mekanik arızaları operasyonu takiben görülebilir. Bu sayılan komplikasyonlar bir sürü seyrek görülen sorunlardır.Detaylı bilgi için tıklayınız.

Etiketler:, , , , ,

Geri Bildirim gönder...

siziarayalim
telefon