Tel: + 90 (216) 606 05 78 | Whatsapp: +90 539 262 12 01

sgk

Penis Protez Teknolojisindeki Gelişmeler Nelerdir?

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Videolar

Penis Protez Teknolojisindeki Gelişmeler Nelerdir? Videosu

Penis Protez Teknolojisindeki Gelişmeler Nelerdir?

Penil protez geri dönüşü olmayan bir uygulamadır. Başka bir deyişle, memnun olmadım veya protez takılmadan önce daha iyiydim diyerek sonradan çıkarılamaz. Protez bozulduğunda, enfekte olduğunda veya penisi delerek dışarı çıktığında protezin çıkarılması gerekir ve yerine yenisi takılır. Eğer enfeksiyon çok fazla ise protezin yenisi takılmadan önce bir kaç beklenir, penisin içi iyice temizlendikten sonra takılır.

Protez takılmasında en önemli konu; hastanın, penisinin boyunun uzayacağı ümidine kapılmasıdır. Çoğu hasta protezlerin penis boyunu uzatacağını sanır. Halbuki penisin boyu normalde ne kadarsa, protez takıldıktan sonra da en çok o kadar uzar.

Bazı durumlarda penisin içi ileri derecede yapışık olabilmektedir. Bu şekildeki durumlarda ameliyat zor olabilir ve kısa boylu protez takılması gerekir. Gerekirse değişik teknikler kullanılarak bu tip sorunlar ortadan kaldırılabilir. Çoğunlukla 2. veya 3. defa değiştirilen protezlerde bu durum gözlenebilir.

Penil protez ameliyatları çok sık yapılmaktadır ve sonuçları çok iyidir. Hastaların büyük bir kısmı çok memnun kalır. Eşlerin mutluluğu da çok fazladır. Bilhassa önceden bilgilendirilmek hastaların operasyon sonrasındaki beklentilerinin tespit edilerek, hastanın memnuniyetini artırır. Protez takılmasından korkulmamalıdır.

Penis Protez Teknolojisindeki Gelişmeler Nelerdir?

Sertleşme sorunlarında çoğunlukla tedavide operasyon dışındaki metodlara öncelik verilse bile, cerrahi girişimin uygulanması gereken büyük bir hasta potansiyeli vardır. Bu operasyon hastalar için diğer tedavi yöntemleri başarısız sonuçlar verdiğinde ya da bu tedavileri reddettiklerinde son çare olarak protez tedavisi uygulanabiliyor.

Özellikle diyabet (şeker) hastalığının damar ve sinir uçlarında yaptığı geri dönüşümsüz olumsuzluklar sebebiyle ya da uzun süren hipertansiyonun damarlarda bozulmalara yol açması, ilaç ya da enjeksiyon tedavilerinin de yetersiz olmasına neden olabilmektedir. Bir takım nörolojik hastalıkların ya da önemli operasyonların sonucu olarak sinir yaralanmaları ve tahribatı nedeniyle penise yeteri kadar kan gidemeyebilir. Doğuştan oluşan sertleşme sorunu ve küçükken geçirilen bir hastalığın sonucunda oluşan sertleşme sorunlarında tek çare penil protezlerdir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Penis Protez Teknolojisindeki Gelişmeler Nelerdir?

Etiketler:, , , ,

Geri Bildirim gönder...

Andromed Ltd.

Andromed, özellikle üroloji ve dermatoloji branşlarında öncü ve yenilikçi misyonuyla Türkiye pazarında cihaz satışı, teknik ve tıbbi destek konularında faaliyetlerini sürdürmektedir. Firmamız Twitter ve Web site.
siziarayalim
telefon