Tel: + 90 (216) 606 05 78 | Whatsapp: +90 539 262 12 01

sgk

İçerik etiketlendi: ‘erkeklerde mutluluk çubuğu’

Cinsel Tatmin Artar

Ekleyen: Mutluluk Çubuğu Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Penis protezleri ile ilişki için gerekli olan sertlik sağlandığından hem tek erkek hem tek de partneri cinsellikten daha çok zevk alır. Hiç operasyon yapılmamış benzeri yaklaşım içerisinde olmanız ve ilişki öncesi romantik tek hazırlık çağı yaşanmasına müsaade vermeniz de cinsel tatminin çoğalması tarafından çok mühimdir.

Prostat Kanseri Ameliyatları Sonrası Cinsel Hayat

Prostat kanseri 50 yaş üstü erkeklerde en sık görülen kanser olmakla birlikte, kanserle alakalı taramaların da artmasıyla, teşhisinın daha erken evrelerde konulabilmesi ve tedavinin başlanması hastalığın kür oranlarında bariz artış sağlamış, bu da bilhassa daha erken teşhis ile birlikte hayat kalitesi değerleri üstüne eğilmeye itmiştir.

Erken aşama prostat kanserlerinde halen Radikal Prostatektomi(RP)en sık tatbik edilen tedavidir ve ABD’de yılda 50,000’in üstünde Radikal Prostatektomi operasyonu yapılmaktadır. Ve bu tedavi hayat kalitesini kritik şekilde bozan idrar kaçırma-üriner inkontinans ve sertleşmede bozulmaya-erektil disfonksiyona(ED) sebep olmaktadır. Yapılmış durumda olan çalışmalarda sertleşmede azalma, cinsel yaşamda bozulmanın hayat kalitesini en çok bozan faktör olarak meydana geldiği izlenmiştir(Arai et al).

Cinsel Tatmin Artar

Amorous couple

Prostat Kanseri Ameliyatlarından Hemen Ardından Sertleşme Sorunu Sık mı?

Penis sinirleri ve damarları, prostatın çok yakınından geçtiği için operasyon anında hasara uğrayabilir. Şuanki cerrahi tekniklerde gelişmeler(sinir koruyucu cerrahi), minimal invaziv yaklaşımlar, cerrahinin laparoskopi ya da robot ile yapılmasının getirdiği üstünlükler ise halen tartışmalıdır ve halen tedavi olan hastaların tahmini yarısı ( 16-86% ) sertleşme bozukluğu nedeni ile tedavi talep etmektedir.

Ameliyat Sonrası Sertleşmede Azalma Ne Sebeple Olur?

Ameliyat anında sertleşmeyi imkanı sunan sinirlerde yapısal hasar (Neurapraxia-sinir travması), sinir kesisi, koter kullanımına ilişkili sinirde ve damarlarda ısıyla hasar, peniste iskemiye-dolaşımda bozulmaya ne sebeple durumda olan damar hasarı ve operasyon anında penis kan dolaşımının bozulması, penis içerisinde sertleşmeyi imkanı sunan mekanizmalarda (veno-okluzif) bozulma ve düz kas hasarı ve cerrahi travma ile ilişkili lokal enflamatuar etkiler ameliyattan hemen ardından sertleşmede bozulma ortaya gelmesinde sorumludur.Daha detaylı bilgi için uzman çalışanlarımızdan ameliyat ve hastalık hakkında bilgi alabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.

Mutluluk Çubuğu Hangi Yaşlarda Uygulanır?

Ekleyen: Mutluluk Çubuğu Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Penis protez yerleştirilmesi, peniste sertleşme bozukluğu (erektil disfonksiyon) meydana gelen hastaların ilaçla tedavisinden fayda görmemesi durumunda uygulanır. Peniste sertleşme bozukluğu, erkek cinsel organının vajinaya girişini sağlayabilecek şekilde sertleşmemesi veya sertlik oluşsa dahi bu sertliğin sürdürülememesi olarak tanımlanır. Bu problem değişik şiddetlerde olmak üzere 40-70 yaş arasındaki erkeklerin %52’sinde görülmektedir. Ülkemizde ise hafif, ortada ve tam sertleşme bozukluğu görülme sıklığı toplam olarak yaklaşık % 70 olarak bulunmuştur. Yaşa göre değerlendirildiğinde ise 40-49 yaşları arasında % 50 olarak izlenen sertleşme bozukluğu sıklığı, 70 yaş ve üstünde % 95 olarak kaydedilmiştir.

Erektil disfonksiyon, damar sertliği, şeker hastalığı, yüksek tansiyon, koroner arter hastalığı, böbrek ve karaciğer yetmezliği benzeri hastalıklara, sinir sistemi, hormonal sistem ve damar sistemi hastalıklarına bağlı gelişebilir. Ayrıca yalnızca penise ait bir takim hastalıklar ve psikolojik sebeplerle de gelişebilir. Bir Takim yaralanmalar, operasyonlar, çeşitli ilaç ve madde kullanımı da sertleşme bozukluğuna sebep olabilir. Yaslanma, kronik hastalıklar ve sigara, sertleşme bozukluğu amaçlı bilinen başlıca risk faktörlerindendir.

Mutluluk Çubuğu Hangi Yaşlarda Uygulanır?

Mutluluk Çubuğu Hangi Yaşlarda Uygulanır

Mutluluk Çubuğu Hangi Yaşlarda Uygulanır?

Peniste tam sertleşememe şikayeti yer alan erkeklerde cinsel uyarı ile oluşan sertlik vajinaya giriş için yeteri kadar olmayabilir veya yeteri kadar olsa dahi kısa zamanda bu sertlik kaybolabilir. Bu problem altta yatan başka bir hastalığın belirtisi de olabilmektedir ve bu esas hastalığın seyrine göre problem artabilir. Bunun dışında bilhassa yaşla beraber problem artar. Sigara, sistemik hastalıklar (damarsal hastalıklar, şeker hastalığı, vb.), kolesterol yüksekliği, tansiyon yüksekliği benzeri etmenler de penis sertleşme bozukluğu için risk etkeni oluşturur ve hastalığın seyrini hızlandırır.

Sertleşme bozukluğu, ilaç tedavileri veya bir takım damar ameliyatları ile giderilemediğinde veya bu ilaçların veya ameliyatların sakıncalı olduğu veya yararlı olamayacağı eskiden tespit edilen vaziyetlerde penil protez yerleştirme ameliyatları yapılabilir. Bu Gibi bir ameliyat öncesi kan tetkikleri ile beraber penis kan akimini kesinleştirmek amaçlı Penil Renkli Doppler ultrasonografi tetkiki yapılır.Peyronie hastalığı denilen, peniste ele gelen sertlik ve peniste ağrı bulguları ile meydana gelen, sertleşme anında peniste eğrilik yapan hastalıkta eğer sertleşme güçlüğü başlamışsa penis içerisine enjekte edilen bir ilaçla özel bir test yapılabilir. Bu testin neticesi da protez yerleştirilmesi amacıyla tanısal olarak kullanılabilir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Mutluluk Çubuğu Ne İşe Yarar?

Ekleyen: Mutluluk Çubuğu Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Mutluluk çubuğu veya penis protezi, cinsel ilişki için gereken penis sertleşmesini doğal yöntemle gerçekleştiremeyen ve daha basit tedavilere yanıt vermeyen erkeklerde uygulanır. Protez takılma işlemi, yapay tek penis modelinin vücut içerisine yerleştirilmesi operasyonudur.
Mutluluk çubuğu veya penis protezi, cinsel ilişki için gereken penis sertleşmesini doğal yöntemle gerçekleştiremeyen ve daha basit tedavilere yanıt vermeyen erkeklerde uygulanır. Protez takılma işlemi, yapay tek penis modelinin vücut içerisine yerleştirilmesi operasyonudur. Penis protezleri çoğunlukla silikon alaşımlı materyallerden yapılır ve çoğunlukla her tek penis için, penis içerisinde zaten olan iki süngersi haznenin içerisine yerleştirilir. Dolayısıyla penis protezi ameliyatı yapıldığı süre, iki çubuk tek penis içerisine takılmaktadır. Bunların sabit duran bükülebilir modelleri olduğu gibi, aslında normal haldeyken yumuşak olan fakat içerisine pompa yöntemiyle su doldurulduğu halde sert ve ilişkiye hazır tek penisi taklit eden modelleri de bulunmaktadır.

Mutluluk çubuğu önceden kalmış tek terim. Mutluluk çubuğu terimi, daha önce kullandığımız başka bir deyişle eski penis protezlerinin tek çubuk şeklinde bükülebilir olmalarından kaynaklanıyor. Son Zamanlarda ise değişik şekillerde protezler kullanılmaktadır.
Penis protezi cerrahisini fakat ilk basamak tedavilere dirençli olan veya ilk basamak tedavilerinden artık yarar görmeyen hastalara uyguluyoruz. Penis protezi cerrahisi, bilhassa vurgulamak gerekir ki fakat tek en son basamak tedavisidir. Bunun sebebi bu cerrahinin geriye dönüşsüz olmasıdır. Başka bir deyişle penis protezi bir kere uygulandığında tek daha geriye dönüp bu protezi çıkarmak olası değildir.

Hastanın genel sağlık durumunun iyi olması ve fiziksel tek engelinin bulunmaması gerekir. Hasta kişi, gerçekçi beklentilere sahip olmalı, mümkün netice ve komplikasyonlarını kavramalı. Protezin cinsel isteklerini etkilemeyeceğini, bunun yalnızca cinsel birleşmeyi sağlayacak mekanik bir araç olduğunun şuurunda olmalıdır.

Mutluluk Çubuğu Ne İşe Yarar?

Mutluluk Çubuğu Ne İşe Yarar

Mutluluk Çubuğu Ne İşe Yarar? Sorusundan ziyade

Sertleşme bozukluğu, ilaç tedavileri veya bir takım damar ameliyatları ile giderilemediğinde veya bu ilaçların veya ameliyatların sakıncalı olduğu veya yararlı olamayacağı eskiden saptanan vaziyetlerde penil protez yerleştirme ameliyatları yapılabilir. Bu şekilde tek operasyon öncesi kan tetkikleri ile birlikte penis kan akımını kesinleştirmek için Penil Renkli Doppler ultrasonografi tetkiki yapılır. Peyronie hastalığı denilen, peniste ele gelen sertlik ve peniste ağrı bulguları ile meydana çıkan, sertleşme anında peniste eğrilik yapan hastalıkta eğer sertleşme güçlüğü başlamışsa penis içerisine enjekte edilen tek ilaçla özel tek test yapılabilir. Bu testin neticesi da protez yerleştirilmesi için tanısal olarak kullanılabilir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Penis Boyutu ve Erken Boşalma ile Penis Protezi İlişkisi

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Videolar

Penis Boyutu ve Erken Boşalma ile Penis Protezi İlişkisi

Penis Boyutu ve Erken Boşalma ile Penis Protezi İlişkisi 

Normal şartlarda penis boyunda küçülme olmaz. Fakat olması halinde çok az bir miktarda küçülme olabilir. Hasta penisinin sağlıklı olduğu durumdaki gibi normal hayatına devam edebilmektedir.

Penis Boyutu ve Erken Boşalma ile Penis Protezi İlişkisi 

Erkekte sertleşme sorunu varsa ve diğer tıbbi tedavilere cevap vermiyorsa penis protezi ameliyatı yapılabilir. Operasyon ardından cinsel yaşamlarına kaldıkları yerden devam edilebilir. Penis protezinin varlığının dışarıdan anlaşılmadığını, protezli erkeklerin cinsel hayatlarının protezsiz erkeklerden herhangi bir farkı yoktur. 2 tip penis protezi bulunuyor; biri bükülebilir protezler diğeri de şişirilebilir protezler başka bir deyişle pompalı olanlar. Her iki protezin işlevsel olarak birbirinden farkı yoktur. 2 protezi birbirinden ayıran özellik aralarında yalnızca fiyat ve konfor farkı olmasıdır. Bükülebilir penis protezleri şişirilebilirlerden daha ucuzdur.

Erkekte sertleşme sorunu varsa, birey sağlıklı cinsel ilişkiye giremiyorsa ya da penis sertliği cinsel ilişkiyi sürdürebilecek durumda değilse, penis protezi bu problemin tedavisindeki seçeneklerden birisidir. Penis protezi, penisin içerisine yerleştirilen silikon alaşımlı halk arasında (mutluluk çubuğu) olarak bilinen implantlardır. Bu hastalar, penis protezleriyle cinsel hayatlarına kaldıkları yerden sağlıklı kişiler gibi devam etmektedirler. Penis protezi sertleşme sorunlarının kalıcı çözümüdür. Ne var ki penis protezi erektil disfonksiyon tedavisinde diğer tedavilere cevap alınamayan hastalarda son çare olarak görülmelidir.

2 tip protez vardır. Biri bükülebilir protezler diğeri de şişirilebilir protezler başka bir deyişle pompalı olanlar. Şişirilebilir protezlerin de yeniden iki farklı tipi bulunuyor; iki parça ve üç parçadan oluşan şişirilebilir protezler olarak isimlendirilirler.

Her 2 tip protez de işlevsel açıdan eşdeğer düzeydedir. Ne var ki bükülebilir protezler şişirilebilir ya da diğer bir deyişle pompalı olanlara göre daha ucuz ve daha az konforludur. Şişirilebilir olanlar, daha pahalı fakat bükülebilir protezlere nispeten daha konforludur. Zira bükülebilir protezlerde kişiler bazen adaptasyon ve alışma sorunu yaşamaktadırlar, gerçi bu durum da bir kaç ay içerisinde ortadan kalkmaktadır. Özetleyecek olursak bu 2 protez türü aralarında işlevsel açıdan bir çeşitlilik yoktur. Çeşitlilik sadece konfor farkında ortaya çıkmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Penis Boyutu ve Erken Boşalma ile Penis Protezi İlişkisi

Cinsel Zevki Nasıl Etkiler? (Video)

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Mutluluk Çubuğu

Mutluluk Çubuğu adını verdiğimiz penis protezleri kişinin cinsel ilişkideki boşalmasını hiçbir şekilde etkilememektedir. Bilindiği gibi cinsel ilişkinin erkekler için orgazm yani zevkin doruğa ulaşma fazını gerçekleştiren eylem boşalmadır. Eğer hasta olan kişi,penis protezi adayı olan kişi daha önce hastalığı sebebiyle boşalma konusunda bir sorun yaşamıyorsa penis protezi yani mutluluk çubuğu takıldıktan sonra hiçbir şekilde boşalma meni gelmesi sorunu olmayacak meninin gelmesi ve geliş şeklinde duyulan hisler hiçbir şekilde değişmeyecektir.

Dolayısıyla kısaca penis protezlerinin meni gelmesini ve boşalmayı ve buna bağlı olarak orgazmı etkilemediğini söyleyebiliriz.Penis proteziyle ulaşan boşalma tıpkı doğal peniste olan boşalma gibi olduğundan spermin miktarı kalitesi ve dolayısıyla doğurganlık ihtimali de hiç bir şekilde etkilenmemekte sağlıklı doğal penis ilişkisiyle penis protezi yani mutluluk çubuğuyla gerçekleştirilen ilişki arasında bu yönden bir fark görülmemektedir.

Cinsel Zevki Nasıl Etkiler?

Cinsel Zevki Nasıl Etkiler? Sorusunun yanı sıra

Peniste tam sertleşmeme şikayeti yer alan erkeklerde cinsel dikkat ile meydana iştirak eden sertlik vaginaya giriş amaçlı yeteri kadar olmayabilir veya yeteri kadar olsa bile kısa zamanda bu sertlik kaybedilebilir. Bu sıkıntı altta yatan yabancı bir hastalığın belirtisi de olabilmektedir ve bu asal hastalığın seyrine yönelik sıkıntı artabilir.

Bunun dışarısında bilhassa yaşla beraber sıkıntı artar. Sigara, sistemik hastalıklar (damarsal hastalıklar, şeker rahatsızlığı, vb.), kolesterol yüksekliği, tansiyon yüksekliği benzeri etmenler de penis sertleşme bozukluğu amaçlı risk etkeni oluşturur ve hastalığın seyrini hızlandırır.
Cinsel Zevki Nasıl Etkiler
Sertleşme bozukluğu, ilaç tedavileri veya bir takım damar ameliyatları ile giderilemediğinde veya bu ilaçların veya ameliyatların sakıncalı meydana geldiği veya faydalı olamayacağı eskiden tespit edilen vaziyetlerde penil protez yerleştirme ameliyatları yapılabilir. Bunun Benzeri bir operasyon öncesi kan tetkikleri ile beraber penis kan akımını kesinleştirmek amaçlı Penil Renkli Doppler ultrasonografi tetkiki yapılır.

Peyronie hastalığı olarak malum, peniste ele iştirak eden sertlik ve peniste ağrı bulguları ile meydana çıkan, sertleşme hemen peniste eğrilik yapan hastalıkta şayet sertleşme güçlüğü başlamışsa penis içerisine enjekte edilen bir ilaçla özel bir test yapılabilir. Bu testin neticesi da protez yerleştirilmesi amaçlı tanısal olarak kullanılabilir.Detaylı bilgi için tıklayınız.

siziarayalim
telefon