Tel: + 90 (216) 606 05 78 | Whatsapp: +90 539 262 12 01

sgk

İçerik etiketlendi: ‘erkeklere mutluluk çubuğu’

Mutluluk Çubuğu Kimlere Takılır?

Ekleyen: Mutluluk Çubuğu Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Sertleşme sorunlarında genellikle ameliyat dışındaki yöntemlere öncelik verilir. Fakat cerrahi girişimin gerekli olduğu bir hasta grubu da vardır. Şeker hastalığının damar ve sinir uçlarında yaptığı hasarlar veya uzun süreli yüksek tansiyonun yarattığı damar problemlerinde, ilaç ve enjeksiyon tedavisi yetersiz kılar. Nörolojik hastalıklar, radikal ameliyatlar sonucunda sinir yaralanmaları nedeniyle penise yeterli uyarılar gitmeyebilir. Ameliyat, basit olarak peniste sertleşmeyi sağlayan odacıklara cerrahi müdahaleyle bir çift protez yerleştirilmesidir. Protez, sertleşme sorununu tamamen tedavi eden, yüz güldüren bir yöntemdir.

Mutluluk Çubuğu Kimlere Takılır?

Mutluluk Çubuğu Kimlere Takılır

Mutluluk Çubuğu Kimlere Takılır?

Sertleşme bozukluğu, ilaç tedavileri ya da bazı damar ameliyatları ile giderilemediğinde ya da bu ilaçların ya da ameliyatların sakıncalı olduğu ya da yararlı olamayacağı önceden tespit edilen durumlarda penil protez yerleştirme ameliyatları yapılabilir. Böyle tek operasyon öncesi kan tetkikleri ile beraber penis kan akımını belirlemek amacıyla Penil Renkli Doppler ultrasonografi tetkiki yapılır. Peyronie hastalığı olarak bilinen, peniste ele gelen sertlik ve peniste ağrı belirtileri ile ortaya çıkan, sertleşme anında peniste eğrilik yapan hastalıkta eğer sertleşme güçlüğü başlamışsa penis içine enjekte edilen tek ilaçla özel tek test yapılabilir. Bu testin sonucu da protez yerleştirilmesi amacıyla tanısal olarak kullanılabilir.

Eşler, Protez Penis Uygulamasından Hoşnut mu?

Erkekler, penis protezler sayesinde, kalifiye ve tatminkar bir cinsel ilişki yaşayabildiği için nihai derece mutlu olsa da, birçok hastamın eşi bu iyileştirme seçeneğine önce basta sıcak bakmıyor. Bu sebeple operasyon öncesi ve sonrası görüşmelerde hastalara ve arzu edildiğinde eşlerine penis protezlerinin kullanımı üst kısmına hem bir klinik hem bir de psikolojik bağlamda eğitim verilmesi gerekir.

Mutluluk Çubuğu Nedir?

Asil isimi ‘penil protez’. Ancak sertleşme problemi yaşayan erkeklerin yaşam ve ilişki kalitesini yükselttiği için tip dünyası ona ‘mutluluk çubuğu’ diyor.

‘ Erkekliğin Yol Haritası’ adlı kitabında, 80’li yıllarda ‘penil protez’ ameliyatları başladığında, hastalara konuyu anlatmakta birçok zorluk çekiliyordu.O günlerde ‘mutluluk çubuğu’ tanımı hastalar tarafından benimsendi. Hakikaten insanları mutlu ettiği, yaşam kalitesini pozitif etkilediği, depresyondaki insanları yaşama bağladığı için, ‘penil protez’ mahaline ‘mutluluk çubuğu ameliyatı’ terimini kullanılıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Cinsel Zevki Nasıl Etkiler? (Video)

Ekleyen: Andromed Ltd. Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Mutluluk Çubuğu

Mutluluk Çubuğu adını verdiğimiz penis protezleri kişinin cinsel ilişkideki boşalmasını hiçbir şekilde etkilememektedir. Bilindiği gibi cinsel ilişkinin erkekler için orgazm yani zevkin doruğa ulaşma fazını gerçekleştiren eylem boşalmadır. Eğer hasta olan kişi,penis protezi adayı olan kişi daha önce hastalığı sebebiyle boşalma konusunda bir sorun yaşamıyorsa penis protezi yani mutluluk çubuğu takıldıktan sonra hiçbir şekilde boşalma meni gelmesi sorunu olmayacak meninin gelmesi ve geliş şeklinde duyulan hisler hiçbir şekilde değişmeyecektir.

Dolayısıyla kısaca penis protezlerinin meni gelmesini ve boşalmayı ve buna bağlı olarak orgazmı etkilemediğini söyleyebiliriz.Penis proteziyle ulaşan boşalma tıpkı doğal peniste olan boşalma gibi olduğundan spermin miktarı kalitesi ve dolayısıyla doğurganlık ihtimali de hiç bir şekilde etkilenmemekte sağlıklı doğal penis ilişkisiyle penis protezi yani mutluluk çubuğuyla gerçekleştirilen ilişki arasında bu yönden bir fark görülmemektedir.

Cinsel Zevki Nasıl Etkiler?

Cinsel Zevki Nasıl Etkiler? Sorusunun yanı sıra

Peniste tam sertleşmeme şikayeti yer alan erkeklerde cinsel dikkat ile meydana iştirak eden sertlik vaginaya giriş amaçlı yeteri kadar olmayabilir veya yeteri kadar olsa bile kısa zamanda bu sertlik kaybedilebilir. Bu sıkıntı altta yatan yabancı bir hastalığın belirtisi de olabilmektedir ve bu asal hastalığın seyrine yönelik sıkıntı artabilir.

Bunun dışarısında bilhassa yaşla beraber sıkıntı artar. Sigara, sistemik hastalıklar (damarsal hastalıklar, şeker rahatsızlığı, vb.), kolesterol yüksekliği, tansiyon yüksekliği benzeri etmenler de penis sertleşme bozukluğu amaçlı risk etkeni oluşturur ve hastalığın seyrini hızlandırır.
Cinsel Zevki Nasıl Etkiler
Sertleşme bozukluğu, ilaç tedavileri veya bir takım damar ameliyatları ile giderilemediğinde veya bu ilaçların veya ameliyatların sakıncalı meydana geldiği veya faydalı olamayacağı eskiden tespit edilen vaziyetlerde penil protez yerleştirme ameliyatları yapılabilir. Bunun Benzeri bir operasyon öncesi kan tetkikleri ile beraber penis kan akımını kesinleştirmek amaçlı Penil Renkli Doppler ultrasonografi tetkiki yapılır.

Peyronie hastalığı olarak malum, peniste ele iştirak eden sertlik ve peniste ağrı bulguları ile meydana çıkan, sertleşme hemen peniste eğrilik yapan hastalıkta şayet sertleşme güçlüğü başlamışsa penis içerisine enjekte edilen bir ilaçla özel bir test yapılabilir. Bu testin neticesi da protez yerleştirilmesi amaçlı tanısal olarak kullanılabilir.Detaylı bilgi için tıklayınız.

siziarayalim
telefon