Tel: + 90 (216) 606 05 78 | Whatsapp: +90 539 262 12 01

sgk

İçerik etiketlendi: ‘mutluluk çubuğu nedir’

Mutluluk Çubuğunu Kadınlar da İstiyor

Ekleyen: Mutluluk Çubuğu Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Basın

Üroloji Uzmanı Op. Dr. Zeynel Canoğulları, iktidarsızlık yaşayan erkeklerin, penil protez (mutluluk çubuğu) operasyonu için çoğunlukla eşlerinin talebi üzerine başvurduğunu belirtti.

Medical Park Tarsus Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Zeynel Canoğulları, penil protez implantasyonun (mutluluk çubuğu), iktidarsızlık sorunu yaşayan erkekler için uzun yıllardır kurtuluş anahtarı olduğunu ifade ederek, erkeklerin penil protez için çoğunlukla utandığını ve çekimser davrandığını, ancak cinsel sorunlar artınca doktora başvurduklarını söyledi.

50’Lİ YAŞLARDAN İTİBAREN BAŞLIYOR

Şeker hastalığı, orak hücre anemisi, hormon bozukluğu, kalp ve damar hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları ve kaza sonrası fonksiyon kayıpları gibi nedenlerle erkeklerin cinsel işlev bozukluğu yaşayabildiğini belirten Op. Dr. Canoğulları, “Bu sorun genellikle 50-55’li yaşlardan itibaren başlayabiliyor. Ancak son dönemde ilaç tedavisinden fayda görmeyen genç hastalar da penil protez için başvurmaya başladı” dedi.

Op. Dr. Canoğulları, penil protez yönteminin iktidarsızlık sorununa konforlu bir çözüm olduğunu söyledi.

KADINLAR YÖNLENDİRİYOR

Cinsel sorun yaşayan erkeklerin genellikle ‘duyulur’ diye çekingen davrandığını kaydeden Op. Dr. Zeynel Canoğulları, “Ancak yataktaki sorun büyüyünce kadınlar şikayet etmeye başlıyor ve eşlerinin doktora gitmelerini istiyor. Evlilikleri tehlikeye giren erkekler doktora gitmekten daha fazla kaçamıyor ve penil protez talebinde bulunuyor” diye konuştu.
Op. Dr. Canoğulları, bütün hekimlerin hastalarının bilgilerini gizli tutmakta hassas davrandığını, erkeklerin mahremiyet korkusu yaşamamaları gerektiğini de vurguladı.

ŞİŞİRİLEREK KULLANILIYOR

Üroloji Uzmanı Op. Dr. Zeynel Canoğulları, şişirilebilir penil protez implantasyon operasyonunun yaklaşık 1 saat sürdüğünü, hastanın genellikle 1 günde taburcu edildiğini söyledi.

Yaklaşık 6 hafta sonra hastanın cinsel ilişkiye girebileceğini kaydeden Op. Dr. Canoğulları, “Hasta istediği zaman protezi şişirebiliyor ve ilişkiye giriyor. İstediğinde de protezi indiriyor. Penil protez, kadına herhangi bir zarar ve rahatsızlık vermiyor” dedi. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Alıntıdır.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/mutluluk-cubugunu-mutsuz-kadinlar-istiyor-40196416

Cinsel Tatmin Artar

Ekleyen: Mutluluk Çubuğu Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Penis protezleri ile ilişki için gerekli olan sertlik sağlandığından hem tek erkek hem tek de partneri cinsellikten daha çok zevk alır. Hiç operasyon yapılmamış benzeri yaklaşım içerisinde olmanız ve ilişki öncesi romantik tek hazırlık çağı yaşanmasına müsaade vermeniz de cinsel tatminin çoğalması tarafından çok mühimdir.

Prostat Kanseri Ameliyatları Sonrası Cinsel Hayat

Prostat kanseri 50 yaş üstü erkeklerde en sık görülen kanser olmakla birlikte, kanserle alakalı taramaların da artmasıyla, teşhisinın daha erken evrelerde konulabilmesi ve tedavinin başlanması hastalığın kür oranlarında bariz artış sağlamış, bu da bilhassa daha erken teşhis ile birlikte hayat kalitesi değerleri üstüne eğilmeye itmiştir.

Erken aşama prostat kanserlerinde halen Radikal Prostatektomi(RP)en sık tatbik edilen tedavidir ve ABD’de yılda 50,000’in üstünde Radikal Prostatektomi operasyonu yapılmaktadır. Ve bu tedavi hayat kalitesini kritik şekilde bozan idrar kaçırma-üriner inkontinans ve sertleşmede bozulmaya-erektil disfonksiyona(ED) sebep olmaktadır. Yapılmış durumda olan çalışmalarda sertleşmede azalma, cinsel yaşamda bozulmanın hayat kalitesini en çok bozan faktör olarak meydana geldiği izlenmiştir(Arai et al).

Cinsel Tatmin Artar

Amorous couple

Prostat Kanseri Ameliyatlarından Hemen Ardından Sertleşme Sorunu Sık mı?

Penis sinirleri ve damarları, prostatın çok yakınından geçtiği için operasyon anında hasara uğrayabilir. Şuanki cerrahi tekniklerde gelişmeler(sinir koruyucu cerrahi), minimal invaziv yaklaşımlar, cerrahinin laparoskopi ya da robot ile yapılmasının getirdiği üstünlükler ise halen tartışmalıdır ve halen tedavi olan hastaların tahmini yarısı ( 16-86% ) sertleşme bozukluğu nedeni ile tedavi talep etmektedir.

Ameliyat Sonrası Sertleşmede Azalma Ne Sebeple Olur?

Ameliyat anında sertleşmeyi imkanı sunan sinirlerde yapısal hasar (Neurapraxia-sinir travması), sinir kesisi, koter kullanımına ilişkili sinirde ve damarlarda ısıyla hasar, peniste iskemiye-dolaşımda bozulmaya ne sebeple durumda olan damar hasarı ve operasyon anında penis kan dolaşımının bozulması, penis içerisinde sertleşmeyi imkanı sunan mekanizmalarda (veno-okluzif) bozulma ve düz kas hasarı ve cerrahi travma ile ilişkili lokal enflamatuar etkiler ameliyattan hemen ardından sertleşmede bozulma ortaya gelmesinde sorumludur.Daha detaylı bilgi için uzman çalışanlarımızdan ameliyat ve hastalık hakkında bilgi alabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.

Mutluluk Çubuğu Taktırmak İstiyorum

Ekleyen: Mutluluk Çubuğu Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Mutluluk Çubuğu Kimlere Uygulanır?

Günümüzde sertleşme sorunun tedavisinde artık çoğu zaman önce tercih olarak ilaçlara ve diğer ameliyat dışı yollara öncelik versek de, cerrahi girişimin gereken olduğu bir hasta grubu da yer alıyor. Bu hasta olanlarda diğer tedavi alternatifleri başarısız neticeler verdiğinde veya bu tedaviler kalp damar hastalığı gibi başka bir sağlık meselesinden dolayı uygulanamadığında geriye bir seçenek olarak protez kalıyor. Bilhassa şeker hastalığının damar ve sinir uçlarında yaptığı geriye dönüşümsüz hasarlar veya uzunca müddetli yüksek tansiyonun yarattığı damar sorunları ilaç veya enjeksiyon tedavilerini eksik duruma getirebiliyor. Yeniden bir takım nörolojik hastalıklar veya radikal operasyonlar sonucu olarak sinir hasarı sebebiyle penise yeteri kadar uyaranlar gitmeyebiliyor. Organik kökenli sertleşme meselesiyle sonuçlanan bu ve benzeri hastalığı olanlarda da, tedavi seçeneği olarak penis protezleri kullanıyoruz.

Penis protez ameliyatları temel olarak peniste sertleşmeyi sağlayan odacıkların (kavernöz cisimlerin) içerisine cerrahi müdahaleyle sertleşmeyi sağlamak için bir çift protez yerleştirilmesiyle gerçekleştiriliyor. Protez, sertleşme meselesini tamamıyla tedavi etmekte ve yüz güldürücü neticeler sağlıyor. Bu tedavi ile hastalar gençlik dönemindekine benzer kalitede sertleşmelere sahip oluyor ve cinsel ilişkiyi kolaylıkla sağlıyor. Penis protezleri vücudunuzda kalıcı olduğundan, cinsel isteğinizin olduğu her zaman, cinsel ilişkiyi (sertleşme olup olmayacağı kaygısından uzak) başarıyla gerçekleştirebiliyorsunuz. Penis protezler, sıkı tercih yapıldığında, partnerinizle uyumlu olmanızı sağlıyor, cinsel yaşam kalitesini yükseltiyor.

Mutluluk Çubuğu Taktırmak İstiyorum

Mutluluk Çubuğu Taktırmak İstiyorum

Kaç Tipi Var?

Penis protezleri yarı sert, bükülebilir ve pompalı olmak üzere genellikle üç gruba ayrılıyor. Pompalı protezlerin iki veya üç parçalı alt tipleri de şuanki. Hangi tip protezin sizin için uyumlu olduğuna doktorunuzla beraber hüküm verebilirsiniz. Doktorunuz; fiziksel, sosyal ve psikolojik durumunuzu inceleyerek, eşinizle de konuştuktan sonra protezin tipiyle alakalı tekliflerini sunacaktır. Unutmayın, protez seçiminde altın standart, en pratik şekilde kullanabileceğiniz protez tipini seçmektir. Elbette burada operasyondan beklentileriniz ve protezi elle muayene edebilme yeteneğiniz de önemlidir. Penisinizin büyüklüğü, yapısal bir kusur olup olmadığı, Peyronie hastalığı benzeri eğrilik yaratan bir problem yaşayıp yaşamadığınız da protez seçiminde dikkate alınıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Mutluluk Çubuğu Maliyeti

Ekleyen: Mutluluk Çubuğu Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Protez takılmasının hastaya toplamında fiyatı makul fiyatlar arasındadır. Bu farklılık takılacak protezin çeşidine yönelik değişir. Hastanın şeker ya da kalp hastalığı benzeri sorunları varsa, yapılacak araştırma ve tedavilerin fiyatı hariçtir. Su andaki koşullarda toplumsal sigortalar ve çalışma süresini tamamlamış yani emekli sandığı, ve bankalar fiyatın bir kısmını karşılıyor. Fakat özel sigortalar genellikle penil protez operasyonlarını ödemiyor.
Hasta Kişi bilhassa psikolojik olarak, penisin doğal vaziyetine yakın olmasını çok önemsiyorsa, şişirilebilir protezler daha uygundur. Şişirilebilir protezler, temel bükülebilir protezlerinin 3-4 katı fiyatındadır.

Mutluluk Çubuğu Maliyeti

Mutluluk Çubuğu Maliyeti

Mutluluk Çubuğu Maliyeti ile ilgili

Artık kısmi SGK geri ödemesinde!

Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Profesyonel. Dr. Bilal Gümüş, erektil disfonksiyon hastalarına tatbik edilen değişik tedavilerin netice vermemesi halinde penil protez operasyonlarının SOSYAL GÜVENLİK KURUMU tarafından ödenmeye başladığını ifade etti. Profesyonel. Gümüş; Abd, Fransa ve İngiltere benzeri ülkelerde Toplumsal Güvenlik Kurumları tarafından karşılanan penil protezin, Türkiye’de de SOSYAL GÜVENLİK KURUMU kapsamına alınmasıyla erkekler arasında sık görülen bir sağlık problemin çözüme kavuşturulmasına katkı sağlayacağını vurguladı. Erektil disfonksiyon hastalığında iyileştirme yollarından birinin de penil protez operasyonları olduğunu vurgulayan Profesyonel. Dr. Gümüş, “Medikal tedavilere yanıt vermeyen, diabetik hastalara, pelvik cerrahi geçiren ve ereksiyon sorunu yaşayan hastalara tatbik edilen penil protezleri SOSYAL GÜVENLİK KURUMU tarafından karşılanmaya başlandı" diye konuştu.

Yaş Sınırı Yok

Penil protez amaçlı rastgele yaş sınırı olmadığını vurgulayan Profesyonel. Dr. Bilal Gümüş, uyumlu endikasyonu taşıyan ve protezi kullanacak vaziyette olan hastalara ameliyatın başarıyla gerçekleştirildiğini vurguladı. Bilhassa ortada yaş grubu hastaların (55-65) ameliyatı daha çok istek yaptığını vurgulayan Profesyonel. Dr. Gümüş, “Cinsel hayatının kötüleştiğini belirten hastaların psikolojik durumlarında da bozulmalar olmaktadır. Ereksiyon bozukluğu yaşayan hastada, gerginlik, öfkelenme, kendine itimat kaybı ve bunalım sorunları sıkça rastlanmaktadır. Bunun için karşılık depresyonda vaziyette olan hastaların aşağı yukarı yüzde 70’inde cinsel hayatlarında azalma ve çeşitli derecelerde bozulmalar meydana gelmektedir” diye konuştu. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Mutluluk Çubuğu Kimlere Takılır?

Ekleyen: Mutluluk Çubuğu Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)Uncategorized @tr

Sertleşme sorunlarında genellikle ameliyat dışındaki yöntemlere öncelik verilir. Fakat cerrahi girişimin gerekli olduğu bir hasta grubu da vardır. Şeker hastalığının damar ve sinir uçlarında yaptığı hasarlar veya uzun süreli yüksek tansiyonun yarattığı damar problemlerinde, ilaç ve enjeksiyon tedavisi yetersiz kılar. Nörolojik hastalıklar, radikal ameliyatlar sonucunda sinir yaralanmaları nedeniyle penise yeterli uyarılar gitmeyebilir. Ameliyat, basit olarak peniste sertleşmeyi sağlayan odacıklara cerrahi müdahaleyle bir çift protez yerleştirilmesidir. Protez, sertleşme sorununu tamamen tedavi eden, yüz güldüren bir yöntemdir.

Mutluluk Çubuğu Kimlere Takılır?

Mutluluk Çubuğu Kimlere Takılır

Mutluluk Çubuğu Kimlere Takılır?

Sertleşme bozukluğu, ilaç tedavileri ya da bazı damar ameliyatları ile giderilemediğinde ya da bu ilaçların ya da ameliyatların sakıncalı olduğu ya da yararlı olamayacağı önceden tespit edilen durumlarda penil protez yerleştirme ameliyatları yapılabilir. Böyle tek operasyon öncesi kan tetkikleri ile beraber penis kan akımını belirlemek amacıyla Penil Renkli Doppler ultrasonografi tetkiki yapılır. Peyronie hastalığı olarak bilinen, peniste ele gelen sertlik ve peniste ağrı belirtileri ile ortaya çıkan, sertleşme anında peniste eğrilik yapan hastalıkta eğer sertleşme güçlüğü başlamışsa penis içine enjekte edilen tek ilaçla özel tek test yapılabilir. Bu testin sonucu da protez yerleştirilmesi amacıyla tanısal olarak kullanılabilir.

Eşler, Protez Penis Uygulamasından Hoşnut mu?

Erkekler, penis protezler sayesinde, kalifiye ve tatminkar bir cinsel ilişki yaşayabildiği için nihai derece mutlu olsa da, birçok hastamın eşi bu iyileştirme seçeneğine önce basta sıcak bakmıyor. Bu sebeple operasyon öncesi ve sonrası görüşmelerde hastalara ve arzu edildiğinde eşlerine penis protezlerinin kullanımı üst kısmına hem bir klinik hem bir de psikolojik bağlamda eğitim verilmesi gerekir.

Mutluluk Çubuğu Nedir?

Asil isimi ‘penil protez’. Ancak sertleşme problemi yaşayan erkeklerin yaşam ve ilişki kalitesini yükselttiği için tip dünyası ona ‘mutluluk çubuğu’ diyor.

‘ Erkekliğin Yol Haritası’ adlı kitabında, 80’li yıllarda ‘penil protez’ ameliyatları başladığında, hastalara konuyu anlatmakta birçok zorluk çekiliyordu.O günlerde ‘mutluluk çubuğu’ tanımı hastalar tarafından benimsendi. Hakikaten insanları mutlu ettiği, yaşam kalitesini pozitif etkilediği, depresyondaki insanları yaşama bağladığı için, ‘penil protez’ mahaline ‘mutluluk çubuğu ameliyatı’ terimini kullanılıyor. Detaylı bilgi için tıklayınız.

siziarayalim
telefon