Skip to main content

Sertleşme Bozukluğu Ne Kadar Yaygındır?


Sertleşme Bozukluğu Ne Kadar Yaygındır?

Sertleşme bozukluğu tanımlaması kişiden kişiye değişir. Toplumsal çekincelerden dolayı hastaların sorunlarını iletmekten çekinmesi de gerçek hasta sayısını doğru olarak tahmin etmeyi zorlaştırır. Genel olarak ereksiyon probleminin tanımı ve bunun sertleşme bozukluğu olarak nitelendirilmesi için ne kadar süre devam etmesi gerektiği konusunda evrensel olarak kabul edilmiş bir kriter de yoktur. Ancak yukarıda da belirtildiği üzere belirtilerin 3 aydan fazla sürmesi çoğu otorite tarafından Sertleşme bozukluğu tanısı konulması için yeterli kabul edilir.

Genel kabul görmüş güvenilir bilimsel araştırmalar, tüm dünyada 40 yaş ve üzeri erkeklerin %52’sinin Türkiye’de ise 40 yaş ve üzeri erkeklerin yaklaşık %34’ünün bu sorunla karşılaştığını belirtmektedir. Dünya çapında yaklaşık 100 milyon erkeğin sertleşme bozukluğu ile yaşadığı tahmin edilmektedir. Çoğu erkek hayatının bir döneminde bu sorunla karşılaşır ancak genellikle bu durum geçicidir ve bazen tedaviye bile ihtiyaç duymadan kendiliğinden şikayet belirtileri kaybolur.

Penil protezler önemli bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından kapsanmaktadır. SGK’ın ödeme şartları ve mutluluk çubuğu tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinden “Bilgi İsteme Formu” vasıtası ile bizimle iletişime geçebilirsiniz

Tüm görüşmeler Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK ) gereğince size özel ve gizli tutulmaktadır.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Şu an buradasınız:

Konu Etiketleri:


Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Mutluluk Çubuğu

Bize Ulaşın


Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim


WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.
Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.