Skip to main content

Diyabet Neden Sertleşme Bozukluğuna Neden Olur?


Diyabet Neden Sertleşme Bozukluğuna Neden Olur?

Diyabet, vücudun metabolizması ile ilgilidir. Yediğimiz yiyeceklerin çoğu, kandaki bir şeker türü olan glikoza dönüşür. Sindirimden sonra, glikoz hücre büyümesine ve enerjisine yardımcı olmak için kan dolaşımına geçer. İnsülin adı verilen bir hormon, glikozu vücudun günlük yaşam için ihtiyaç duyduğu enerjiye dönüştürür. Bununla birlikte, diyabetli kişilerde vücut ya çok az insülin üretir ya da hiç insülin üretmez. Diyabetli insanlar yüksek ve düşük kan şekeri seviyelerinde sık sık değişiklik yaşayabilir.

Diyabetle ilişkili çok yüksek kan şekeri, penisi çeşitli şekillerde etkileyebilir ve sertleşme bozukluğuna yol açabilir. Bu etkiler kan damarı hasarı, sinir hasarı şeklinde görülerek sağlıklı bir cinsel işlevi bozabilir.

Diyabet, penisteki de dahil olmak üzere tüm vücutta nöropatiye (sinir uçlarının iltihabı) veya hasara neden olabilir. Bu hasarlı sinirler düzgün iletişim kuramaz ve oluşturulan emirler beyinden penise iletilemez. Bu durum cinsel ilişki için gereken sertleşmeyi zorlaştırır.

Penil protezler önemli bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından kapsanmaktadır. SGK’ın ödeme şartları ve mutluluk çubuğu tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinden “Bilgi İsteme Formu” vasıtası ile bizimle iletişime geçebilirsiniz

Tüm görüşmeler Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK ) gereğince size özel ve gizli tutulmaktadır.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.Şu an buradasınız:

Konu Etiketleri:


Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Mutluluk Çubuğu

Bize Ulaşın


Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim


WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.
Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.