Skip to main content

Mutluluk Çubuğu Sonrası Yaşam

Konuşmacı: Dr. Levent Gürkan
Konu: Mutluluk Çubuğu

Videoda Konuşulanların Metini

Soru 1: Penis protezi ameliyatı sonrasında hastanın cinsel hayatı nasıl oluyor?

Soru 2: Yani hastanın hayat kalitesinde belirgin bir değişiklik olur mu hocam?

Tabi bununla ilgili yapılmış birçok çalışma var. Çalışmalar gösteriyor ki penis protezi insanların hayat kalitesinde çok büyük iyileşme sağlıyor. Penis proteziyle girilen cinsel ilişkinin normal cinsel ilişkisinden belli farkları var.

Bir daha önce ereksiyonunuz yokken yani sertleşemezken artık sertleşiyorsunuz en büyük fark bu.
İki bu sertleşmenizi siz istediğiniz kadar koruyabiliyorsunuz. Yani erken boşaldım, geç boşaldım gibi dertleriniz olmuyor. Orgazm ve boşalma konusunu soruyorsanız. orgazm ve boşalma bu ameliyattan önce nasılsa aynen kalıyor. Yani bu ameliyattan önce çok uzun süre dayanıyorum ben hiç boşalmıyorum diyorsanız. Yine aynı şekilde çok uzun süre dayanacaksınız ve boşalmayacaksınız. Erken boşalıyorum hemen orgazm oluyorum. diyorsanız aynen öyle olacak. Orgazm hissinizde hiçbir değişiklik olmayacak.

Çünkü bu protez zaten normalde kanla dolan vücudunuz da olan bir iki balonun içine koyuluyor. Dolayısı ile sizin anatominiz de ciddi bir değişikliğe neden olmuyor. Boşalmaya gelince bu tamamen yine sizin daha önceki durumunuzla bağlantılı. Daha önce boşalıyorsanız ve meniniz geliyorsa aynen devam edecek. Daha önce gelmiyorsa meniniz örneğin radikal prostat ameliyatı geçirdiyseniz yine meniniz gelmeyecek. Yani daha önceki cinsel hayatınızı size aynen yeniden kazandıracak. En önemlisi bu protez size dinçlik ve aktivasyon sağlayacak. Yani esasında bu protezin size verdiği sertlik sizi gençken yani yirmili yaşlarınızda olan sertleşmenizle aynı hani o zamanda şeydir ya hiçbir zaman kaybetme korkunuz olmadan cinsel ilişkiye girersiniz. Hep serttir penisiniz.

Penis protezlerinin, penis implantlarının verdiği his aynen bu.

Mutluluk Çubuğu Sonrası Yaşam Hakkında Daha Fazla Bilgi

Penil protez implantasyonundan sonra yaklaşık 2-4 hafta boyunca ağrı, şişlik veya morarma görülebilir. Bu durumlarda hekiminiz size ağrı kesici bir ilaç başlayabilir. Hastalar protez ameliyatından 4-6 hafta sonra hekimin onaylaması durumunda cinsel ilişkiye girebilir.
Ne takılan protez ne de bu iş için yapılan ameliyat hastalarda cinsel ilişkiden zevk almayı orgazmı veya boşalmayı etkilemez. Hasta eskisi gibi cinsel aktivitede bulunabilir, çocuk sahibi olabilir. Penil protezler peniste sertleşmeyi arttırır, ancak penisi rutin olarak uzatmazlar.

Penil protezler önemli bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından kapsanmaktadır. SGK’ın ödeme şartları ve mutluluk çubuğu tedavisi hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinden “Bilgi İsteme Formu” vasıtası ile bizimle iletişime geçebilirsiniz

Tüm görüşmeler Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK ) gereğince size özel ve gizli tutulmaktadır.

Bu yazı/sayfa, Üroloji Uzmanı tarafından derlenmiş, incelenmiş ve onaylanmıştır. Bu yazı içeriğinin doğruluğunu ve güvenilirliğini garanti etmektedir. Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.


Şu an buradasınız:

Konu Etiketleri:


Danışma hattından profesyonel destek almak ister misiniz?
Mutluluk Çubuğu

Bize Ulaşın


Andromed
Rigicon Medikal A.Ş.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacık Beykoz İstanbul TÜRKİYE

İletişim


WhatsApp ve Telefon ile uzmanlarımızdan cevap alabilirsiniz.
Bu web sitesinde yer alan tüm hususlar, bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Site içerikleri hiçbir şekilde profesyonel, medikal öneri ya da tedavilerin yerine alması için hazırlanmamıştır. Burada yer alan hasta deneyimleri gerçektir ve sadece bilgilendirme amacıyla sunulmuştur. Aynı ürün/tedavi/uygulama kullanılsa bile kişilerin alacakları sonuçlar son derece farklı olabilir. Tedavi için doktorunuza başvurunuz.